1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp Merkezindeki Bütün Camilerde Ramazan Temizliği
Kulp Merkezindeki Bütün Camilerde Ramazan Temizliği

Kulp Merkezindeki Bütün Camilerde Ramazan Temizliği

Kulp Belediyesi, Ramazan ayı öncesi Kulp ilçesinde bulunan Merkez çarşı,Merkez(Havuzlu cami),Medine,Şehitlik,Afet konutları, Muhammediye, Bahçelievler ve Elif camilerinde temizlik çalışmalarına başladı.

A+A-

1 Haziran tarihinde başlatılan camilerde ki temizlik çalışmalarının 5 haziranda  biteceğini belirten Kulp Belediyesi Eş Başkanları Sadiye Süer BARAN ile Metin DİNAR konuşmalarını şöyle sürdürdü.BARAN ile DİNAR “Kulp ilçe müftülüğüyle görüşülerek Kulp ilçe merkezinde bulunan bütün camilerde ön çalışmalar yapıldı.Camilerin temizliği namaz saatlerine denk gelmeyecek şekilde uygun zamanları belirlenerek çalışmalara başladık.

İnsanlarımızın Mübarek Ramazan Ayında ibadetlerini daha ferah ve hijyen bir ortamda yapmaları için başlatmış olduğumuz Temizlik çalışmalarında camilere ait halılar  deterjanlarla yıkanıp,İç duvarlar,Minberler,Pencereler ve ayakkabılıklar büyük bir titizlikle silinmektedir.Avlu ve lavabolar  deterjanlarla yıkanmaktadır.İnsanlarımızın ibadet ettiği bu kutsal mekanların temizliğini üstlenmek bizim için bir zorunluluk ve huzur kaynağıdır. Ramazan ayının başta İslam alemine ve bütün dünyaya,hayırlara ve huzurlu bir barışa vesile olmasını diliyoruz ”dediler.
    
Kulp halkı Belediyenin bu çalışmalarını memnuniyetle karşılayarak teşekkürlerini ilettiler.
     

HABERE YORUM KAT