1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp Kaymakamı, yatılı okulları denetledi
Kulp Kaymakamı, yatılı okulları denetledi

Kulp Kaymakamı, yatılı okulları denetledi

DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın Kulp İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroglu, ilçede bulunan yaklaşık 43 yıllık Yatılı Bölge Ortaokulu’nda incelemede bulundu.

A+A-

Kaymakam Dülgeroglu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları ile birlikte inşaat çalışmalarına 1971 yılında başlanan ve 1973 yılında eğitime açılan Kulp Yatılı Bölge Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okul müdüründen bilgi aldı.

 

Çocukların en güzel şartlarda eğitimlerini devam ettirmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını, bu nedenle okullarda eksiklikleri yerinde görerek tespit ettiklerini anlatan Kaymakam Dülgeroglu, “Kulp Yatılı Bölge Ortaokulu’nda okuyan öğrenciler son derece kaliteli bir eğitim ortamında eğitim görüyorlar. İşin bundan sonraki kısmı ise işin ustaları ve bizlerin gözbebeği olan öğretmenlerimize kalıyor.

 

Okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz de performanslarını ortaya koyarak ilçemizin eğitim seviyesini yükseltmek ve mevcut durumdan daha ileriye götürmek için daha fazla emek ve çaba sarf ederek başarı oranını artacağına inanıyorum" dedi.


Kulp Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Nimet Zaman ise, "Sayın Kaymakamımızın bizleri ziyaret etmesi ve öğrencilerle birlikte yemek yemesi öğrencileri mutlu etti. Okulumuzda öğrencilere yönelik hizmet kalitesi her geçen gün artmaktadır" diye konuştu.

 


(MT-MP-Y)

HABERE YORUM KAT