1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp Eğitim-Sen'den açıklama
Kulp Eğitim-Sen'den açıklama

Kulp Eğitim-Sen'den açıklama

DİYARBAKIR- Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Diyarbakır'ın Kulp ilçe temsilciliği, Kulp Lisesi'nde geçtiğimiz günlerde yaşanan olaylar nedeniyle basın açıklaması düzenledi.

A+A-
Kulp Lisesi önünde toplanan Eğitim-Sen Kulp temsilciliği adına basın açıklamasını okuyan Nihat Zaman, 26 Aralık tarihinde Kulp Lisesi öğrencilerine dışarıdan yapılan saldırıda maalesef 3 öğrencinin bıçaklandığını söyledi.
 
Zaman, "Bu saldırıyı Kulp Eğitim-Sen temsilciliği olarak kınadığımızı belirtmek isteriz. Bizler öncelikle yaralı öğrencilerimize, Kulp Lisesi idaresi ile Kulp Lisesi öğretmenlerine ve yaralı öğrencilerimizin ailelerine geçmiş olsun dileklerimizi Kulp'taki Eğitim-Sen camiası adına iletmek istiyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyor ve yetkilileri bu tür olayların bir daha ortaya çıkmaması için gerekli önlemleri almaya davet ediyoruz. Velilerin öğrencilere, okula ve okuldaki eğitim öğretime yönelik duyarsızlığının yoğun olması, velilerimizin öğrencilerini eğitim öğretim ortamında ve toplumsal ortamda takip etmemesi nedeniyle öğretmenlerin ve okul idaresinin işi zorlaşmakta bu durum okul içi ve okul dışı sorunların artmasında ve ortaya çıkan sorunların çözümünü zorlaştırmaktadır.
 
Gençlerimizi göz göre kaybetmekteyiz ve bu kaybedişi ortada hiçbir şey yokmuş gibi maalesef kaygısız gözlerle izlemekteyiz. Bizler bu uyuşturucu kullanımının Kulp gündeminden tamamen çıkartılması için kentteki resmi kurum, STK, siyasi parti, sendikalar ve kamuoyunun ileri gelenlerinin oluşturacağı bir komisyonla bu sorunla mücadele edilmesi, ilçemizde bu işin ticaretini yapanların ortaya çıkartılarak teşhir edilmesi ve gençlerimizle bire bir görüşerek olayın vahametini ortaya koyacak çalışmalar yapılması gerektiğini düşünmekteyiz. Uyuşturucu, veli duyarsızlığı, okulun fiziki koşullarının yetersizliği, yetkililerin sorumluluk almaktan kaçması gibi sorunların kol gezdiği, bu sorunların öğretmenleri ve okul idaresini her geçen zorladığı, performanslarını düşürdüğü bu koşullarda öğretmenlerimize ve öğrencilerimize sahip çıkmak başta ilçe milli eğitim ve veliler olmak üzere tüm kulp kamuoyunun görevidir" dedi.
 
Grup, basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı. 
 
(MT-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT