1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp-Der'den Işid'den kaçan ailelere yardım
Kulp-Der'den Işid'den kaçan ailelere yardım

Kulp-Der'den Işid'den kaçan ailelere yardım

İstanbul ilinde faaliyet gösteren Kulp–Der yönetimi, İflahattın Aslanhan başkanlığında toplanarak, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) pkk saldırıları sonucu evlerini terk etmek zorunda kalan ve Diyarbakır'ın Kulp ilçesine yerleşen ailelere yardım yapma kararı

A+A-
İstanbul ilinde faaliyet gösteren Kulp–Der yönetimi, İflahattın Aslanhan başkanlığında toplanarak, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) pkk saldırıları sonucu evlerini terk etmek zorunda kalan ve Diyarbakır'ın Kulp ilçesine yerleşen ailelere yardım yapma kararı aldı.
 
Kulp ilçesine yerleşen ailelerin acil yardıma ihtiyaçlarının olduğunu ifade eden Kulp-Der Yönetimi yardım çalışmalarına başladıklarını duyurdu. Kulp-Der yönetimi tarafından yapılan açıklamada, "Kulp'a gelen ailelerimizin insani ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için çaba içerisindeyiz. Derneğimize bağlı üyelerimiz seferber olmuş durumda.
 
Kulp-Der yönetimi ve üyeleri olarak imkanlarımız dahilinde en kısa süre içerisinde yardımlarımızı tamamlayıp ilçemizde yaşam mücadelesini veren ailelerimize ulaştırmak için yönetim kadromuzla birlikte Kulp'a giderek ailelere teslim edeceğiz" denildi.

HABERE YORUM KAT