1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp ÇPL'de bilgi yarışması
Kulp ÇPL'de bilgi yarışması

Kulp ÇPL'de bilgi yarışması

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Kulp Çok Programlı Lisesi'nde (ÇPL) sınıflar arası bilgi yarışması düzenlendi.

A+A-

Kulp ÇPL'de eğitim gören ve ilçe dışında yaşayan ancak mahallerinde lise olmadığı için taşımalı eğitimden faydalanan öğrencileri için bu yarışmanın ilk kez yapıldığı belirtildi. 

Kulp ÇPL Müdürü Mehmet Çemşi, bu yarışmaların öğrencilere, yarışma heyecanı, sınıf içi birliktelik duygusu, toplum içerisinde kendini ifade edebilme, bir bütünün parçası olabilme, kendini değerli hissetme gibi kazanımlar yaşattığını söyledi.

Çemsi, "9., 10., 11. ve 12. sınıflardan aynı bölümlerde okuyan sayısal, sözel ve eşit ağırlık öğrencilerinin yarıştıkları ilk etaplar ile başlayan yarışmalar, her sınıf düzeyinde birincilerin belirlenmesi için yapılan yarı final yarışmaları ile devam etti. Buradaki amaç kendi yaş seviyelerinde öğrencilerin birbiri ile yarışarak rekabet duygusunu kazanmalarıdır.

Daha sonra büyük final 9., 10., 11. ve 12. sınıfların birincileri arasında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda büyük bir katılım ile gerçekleşecektir. Birinci olan sınıf yıl sonu etkinlikleri çerçevesinde ödüllendirilecektir. Bu yarışmaların geleneksel hale getirilerek her sene tekrarlanması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz“ dedi.


(MT-AKK-Y)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT