1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp Belediyesinden Kültür ve Sanat Merkezi Müjdesi
Kulp Belediyesinden Kültür ve Sanat Merkezi Müjdesi

Kulp Belediyesinden Kültür ve Sanat Merkezi Müjdesi

Kulp Belediyesi;Merkez Yeni mahallesi,Lise caddesi üzerinde bulunan mülkiyeti kendisine ait olan otel binasının Donatı ve performans analizi düşük olması nedeniyle yıkım kararını alıp yerine Kültür ve Sanat Merkezi yapım projesini tamamladı.

A+A-

Kulp Belediyesi;Mülkiyeti Belediyeye ait olan otel binasının yıkılıp yerine Kültür ve Sanat Merkezi yapımına dair projeyi tamamladı.

Tamamlanan projeye göre Kültür ve Sanat Merkezi binası 4 katlı olup içinde,çok amaçlı salon,Konferans salonu(60-80 kişilik),cep sineması(25-30 kişilik),Kütüphane,Müzik Atölyesi,Resim atölyesi,Fotoğraf Atölyesi,Seminer Salonu,Kafeterya, Seyir Terası ve Teknik birimler bulunmaktadır.Konu ile ilgili açıklamada bulunan Kulp Belediyesi eşbaşkanları Metin DİNAR ve Sadiye Süer BARAN konuşmalarını şöyle sürdürdüler.

DİNAR ve BARAN “İlçemiz de Kültür ve Sanat’a dair bir yapının olmaması büyük bir eksiklik olduğunu ve acilliyetle bu eksikliğin giderilmesi gerekliliğini düşündüğümüz için bir an önce böyle bir projeyi hayata geçirmeyi hedefledik.Kültürel ve Sanatsal faaliyetleri insani temel ihtiyaç sınıfında değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. İlçemizin nüfusunu göz önünde bulundurarak uzun yıllara  hitap edebilecek bir  bu projemizle hem Kültür ve Sanat faaliyetlerinin yürütülmesi,bu alanlarda sanatsal üretim yapılacak bir olanağın sağlanması,hem de sosyal aktivitelere zemin hazırlanmasını sağlamayı hedefledik”dediler. 


    Kulp Belediyesi tarafından hazırlanan Kültür ve Sanat Merkezi Binasının yapım ihalesi önümüzdeki hafta içi yapılacağı belirtildi.

 

HABERE YORUM KAT