1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp Belediyesi'nde halk toplantısı
Kulp Belediyesi'nde halk toplantısı

Kulp Belediyesi'nde halk toplantısı

DİYARBAKIR- Kulp Belediyesi'nde halk toplantısı yapıldı.

A+A-
Belediye Konferans Salonu'ndaki toplantıda konuşan Eşbaşkanı Metin Dinar,  ilçenin sorunlarını çözmede toplumsal bir güce ihtiyaç olduğunu ifade ederek halk toplantılarında halkın görüş ve önerilerini dikkate alacaklarını söyledi. İlçede ciddi anlamda  imar sorunu bulunduğunu belirten Dinar, şunları kaydetti:
 
"İlçemiz deprem kuşağı  bölgesindedir, normal şartlarda  yapılar 1+2 ya da 1+3 en fazla 1+4 olması gerekirken  bizden önce  bir çok kaçak  yapı  yapılmış ve bu  kaçak yapılar  bırakın 1+4  sekiz kata kadar  yapılmış. Biz bundan sonra kaçak yapılara izin vermeyeceğiz. İlçe merkezinde başı boş olarak dolaşan hayvanlar  ilçeye ciddi anlamda zarar  vermektedir ve vatandaşların hemen hemen hepsi  şikayetçidir. Ay sonundan itibaren başı boş hayvanları yakalayıp  gereken cezai işlemleri  başlatacağız. Bizler Kulp Belediyesi olarak  zaten eksikleri yerinde  görmek için ve daha kaliteli hizmet sunmak için mahalle gezilerimize devam ederek, sıkıntıları  yerinde inceleyerek, tespitlerimizi yapacağız ve bu sıkıntılara en kısa süre içerisinde çözümler üretme yolunda gayretler sarf edeceğiz. "
 
Eşbaşkan Sadiye Süer Baran da, belediyenin tüm hesap defterlerinin  halka açık olacağını ifade ederek şunları söyledi:
 
"Biz yakın  zamanda  bilboardlar alıp ilçenin değişik noktalarına monte ederek ilçe belediyemizde  neler yaptığımızı , giderlerimizi ve gelirlerimizi tek tek yazıp  vatandaşlarımızı sürekli bilgilendireceğiz. İlçenin diğer sorunlarından  biri de temizliktir. Herkesin kendi evinin önünde, kendi işyerinin önünde temizlik yapması, buna özen ve hassasiyet göstermesi daha güzel, daha temiz ve daha yaşanılabilir bir ilçe oluşmasını sağlayacaktır. İlçe merkezinde hayvancılıkla uğraşan ve geçimlerini hayvancılıkla sağlayan vatandaşlarımızın da daha duyarlı olmaları gerekir. Hayvanlarını başıboş olarak cadde ve sokaklara bırakmamalılar. Hayvan artıklarını  düzenli bir şekilde çöp bidonlarına  bırakmaları gerekir."
 
Toplantıda ilçe sakinleri sorunlarını dile getirdi.
 
Muhabir: MUHSİN TAŞ 
Yayınlayan: Necdet Doğruyol
 

HABERE YORUM KAT