1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp Belediyesi yol çalışmaları için kolları sıvadı
Kulp Belediyesi yol çalışmaları için kolları sıvadı

Kulp Belediyesi yol çalışmaları için kolları sıvadı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp İlçe Belediyesi yol çalışmaları için kolları sıvadı. Köy yollarının ön raporlarını oluşturmak için iki ayrı ekip oluşturularak çalışmaların başlatıldığı bildirildi.

A+A-

Edinen bilgiye göre ekiplerin son bir hafta içinde Yuvacık, Kayacık, Akçesır, Aygün, Saltuk, Hamzalı, Salkımlı, Tuzla, Ayhan, Baloğlu, Argün, Alaca, Ağaçkorur, Yaylak, İnkaya, Üçkuyu, Ünal, Karaorman, Kayahan, Başbuğ ve Yayık Mahallesi'ndeki yol kontrolünü yaparak ön raporunu tamamladı.

Tamamlanan raporlarda grup yolu, tali yol, büzlerin döşenmesi gereken noktalar, menfeze ihtiyaç duyulan noktalar belirlendi. Kulp Belediyesi Eş Başkanları Sadiye Süer Baran ve Metin Dinar bu raporlar ışığında aciliyetliklerine göre çalışma takvimlerinin oluşturduklarını belirtti. Baran ve Dinar tarafından yapılan açıklamada, “Ulaşım konusunda mağduriyet yaşayan bütün mahalle ve sokaklarımızın yol çalışmaları öncelikli olmak üzere bütün mahalle ve sokaklarının yol çalışmaları aralıksız devam edecektir. Geçen hafta içinde ön raporları oluşturulan Aygün ve Yuvacık Mahallesi'nin yol çalışmalarına büyükşehir belediyesiyle birlikte başlanıldı” denildi.

(MT-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT