1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp Belediyesi iftar yemeği düzenledi
Kulp Belediyesi iftar yemeği düzenledi

Kulp Belediyesi iftar yemeği düzenledi

Ramazan dolayısıyla Kulp Belediyesi tarafından Merkez Eski mahalle sakinlerine iftar yemeği verildi.İftar öncesi Mevlit okundu ve dualar edildi.

A+A-

Kulp Belediyesi tarafından Merkez İlköğretim okulu bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine Kulp Belediyesi Eş Başkanları Sadiye Süer BARAN ile Metin DİNAR,Meclis üyeleri, HDB, DBP ilçe eş başkanları ve yöneticileri,Merkez Eski mahalle sakinleri ve Esnaflar katıldı.

Davetlileri karşılayan Kulp Belediyesi Eş Başkanları Sadiye Süer BARAN ile Metin DİNAR davetlilerle sohbet ettiler.Mevlit okunup dualar edildikten sonra ezanın okunmasıyla birlikte iftarlar açıldı.Paylaşmanın ve birlik beraberliğin önemine değinen eş başkanlar konuşmalarını şöyle sürdürdüler.

BARAN ve DİNAR “Manevi atmosferin yüksek olduğu bu günlerde aynı sofrayı sizinle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Kuşkusuz ki hepimizin duaları  yaşanılan çatışmaların bir an önce bitip yerini barışa ve huzura bırakmasınadır.Ramazan ayının en güzel yanlarından bir tanesi de empatinin ve paylaşmanın yoğunlaşmasına neden olmasıdır.Empati ve paylaşım hayatımızın her anında ve her alanında olmalıdır”dediler.

Kulp Belediyesi Yönetimi Katılımlarından dolayı bütün mahalle sakinlerine teşekkür ettiler.İftar sonrası Kulp Belediyesi Eş Başkanı Metin DİNAR ve beraberindekiler kahvehaneleri ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet ettiler. 

HABERE YORUM KAT