1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp Belediyesi halk toplantıları
Kulp Belediyesi halk toplantıları

Kulp Belediyesi halk toplantıları

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp İlçe Belediyesi, 'Birlikte yönetim-hesap verebilirlik-şeffaflık' şiarıyla, halk toplantılarının 2.'sini düzenlendi.

A+A-

Turgut Özal ve Yeni Mahalle sakinleriyle 4 güne sığdırılan halk toplantılarını düzenleyen Kulp Belediyesi Eşbaşkanları Metin Dinar ile Sadiye Süer Baran ve Belediye Meclis üyeleri, halkın önerilerini dinledi.

Öneri ve talepleri not alan eşbaşkanlar, istekleri değerlendirdi.

Eşbaşkanlar, "Nisan ayı itibariyle yol çalışmaları kapsamında ilçemizin 57 mahallesinin 54'dünde çalışma yaptık. Çalışma yapmadığımız 3 mahalle ise ilçe merkezine bağlı mahalleler. Bu mahallelerde 2015 yılı içerisinde hedeflediğimiz alt yapı çalışmalarından dolayı herhangi bir üst yapı çalışmasına başlamadık.

Yapılan yol çalışmaları kapsamında 49 kilometre ham yol, 25 kilometre kumlama, 320 kilometre tesviye ve reglaj, 12 kilometre asfalt, 56 noktaya büz ve 12 adet menfez yapıldı. Ayrıca 1 adet greyder, 1 adet ekskavator ve 1 adet çöp arabası alımı yapıldı" dedi.

Mahalle sakinleri, yapılan toplantılardan dolayı Kulp Belediyesi yönetimine teşekkür etti.Toplantı, soru ve cevapların ardından sona erdi.


(MT-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT