1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Küfür eden taraftarlar maçı izlemesin
Küfür eden taraftarlar maçı izlemesin

Küfür eden taraftarlar maçı izlemesin

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz, küfür edecek olan taraftarların maçlarını izlememelerini istedi.

A+A-

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele edecek olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor hazırlıklarını tamamlayarak kente geldi. Gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz, sezon hazırlığı ve hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sporun barış, kardeşlik, tanışma, buluşma, dokunma olduğunu belirten Kılavuz, bir çok branşta 2 bine yakın sporcularının olduğunu belirtti.

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda diğer branşlarda başarılı bir sezon geçireceklerini umduğunu belirten Kılavuz, teknik direktör Turan Özyazanlar ile yola devam etme kararı aldıklarını söyledi.

Transfer politikalarını da hocaların yönetiminde geliştirdiklerini vurgulayan Kılavuz, "Onların bilgisi dahilinde tüm transferler gerçekleştirildi. Futbolcu arkadaşlarımız açısından da sportif başarılarının yanında ahlaklı ve kültürlü duruşları da bizim için çok önemlidir çünkü biz olaya böyle bakıyoruz. İyi transferler yaptığımızı düşünüyoruz. Kent bileşenleri özellikle spor camiasının ve taraftarların bu sezonda bizi geçen sezondaki gibi yalnız bırakmamaları gerekiyor" dedi.

"STATTA KÜFÜR İSTEMİYORUZ"

Statlarında küfür istemediklerini vurgulayan Kılavuz, "Küfür edecek olan arkadaşlarımızın maçlarımızı izlememesini istiyoruz. Şiddeti reddediyoruz. Bu yılda bir üst lig hedefimiz olduğu gibi Türkiye'de yine fairplay ödülüne adayız. Bu konuda da iddialıyız. Geçen yıl ki iskelet kadromuza bu yıl 13 transferle devam etme kararı aldık. 25 kişilik kadroda 13 yeni transfer 12'de altyapıdan ve geçen yıl ki bize şampiyonluğu yaşatan arkadaşlar boyutuyla devam etme kararı aldık. Bizim bütçemiz belki diğer takımlara göre daha mütevazidir. Ama biz doğru bir transfer politikası izlediğimizi düşünüyoruz. Türkiye'deki kulüplerin belki de genel sorunu büyük bütçelerle yanlış transferlerle yaklaşım politikalarıdır. Zorlu olacaktır ben inanıyorum doğrudur. Fakat biz kendimize güveniyoruz" diye konuştu.

"KENTTE GENÇLERE HİTAP EDEN SPOR TESİSİ SAYISI ÇOK AZ"

Bölgeler arası ekonomik, kültürel, siyasi kalkınmışlık farkında sıkıntı olduğunu, bunun spor alanında da bulunduğunu anlatan kılavuz, "Yozgat ilimizin toplam nüfusu 450 bindir, tüm ilçeleriyle köyleriyle. Diyarbakır kentinde sadece kent merkezinde 0-24 yaş arası 450 bin genç bulunmaktadır. Yozgat'ta 100'e yakın spor tesisi var. Bugün Diyarbakır'da 450 bin gence hitap eden spor tesisi sayısı bir elin parmak sayısını geçmez. Bin 200 kapasiteli stadımızda oynayacağız. Gerçekliğimiz bu, bu gerçekliğimizle yüz yüzeyiz. Biliyorsunuz Bugün Türkiye'nin en büyük emlakçısı olan TOKİ, Diyarbakır tadına da el attı. Orayı yanılmıyorsam büyük bir ticaret merkezi yapacaklar. Zeminine 1 milyonluk bir kaynak gerekiyordu. Mülkiyeti bizde olmayan bir yere 1 milyonluk kaynağı aktarmak yasal olarak da mümkün değil. Oranın zemin sorunu var ve 1 milyonluk yatırıma ihtiyacı var. Bu kentin, 1,5 milyonluk bir kentinde şuan tek tribünlü stadı Şilbi Tesisleridir. 1200 kişilik bir tesistir. Bu da gerçekten, belki üslup olarak bizim üslubumuz değil ama ayıptır yani" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT