1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Küçük yıldızın babasını suçladı, mesajlar yaktı
Küçük yıldızın babasını suçladı, mesajlar yaktı

Küçük yıldızın babasını suçladı, mesajlar yaktı

"Öyle Bir Geçer Zaman ki" dizisinin küçük Osmanı'nın babası ve amcasının çektiği film tutmadı. Sponsor olan AVM'nin genel müdürü Akalın, parasını alamayınca tehdit ve hakaret mesajları attı. Aile şikâyet edince Akalın'a dava açıldı

A+A-

Öyle Bir Geçer Zaman ki" dizisinin Osman karakterini canlandıran çocuk yıldızı Emir Berke Zincidi'nin babası Berkant Zincidi ile amcası Tamer Zincidi'nin büyük umutlar bağladığı "Hititya Madalyonun Sırrı" filmi gişede zarar edince şirketleri iflasın eşiğine geldi.
 
Sabah'ın haberine göre 5 milyon lira borç ödeyen şirkete yardım elini bir AVM'nin eski Genel Müdürü Mehmet Akalın uzattı. AVM olarak filme ve şirkete sponsor olan Akalın, önce 250 bin dolar, ardından BMW marka aracını satarak 98 bin euro verdi. Parasını alamayınca Zincidi ailesine yönelik "soysuz şerefsizler, dolandırıcı hırsızlar" şeklinde mesajlar atan Akalın'a 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın iddianamesine göre, Akalın, 3 yıl önce tanıştığı Berkant ve Tamer Zincidi'nin "Hititya Madalyonun Sırrı" adlı filmine AVM olarak sponsor oldu.

Filmin sonuna gelindiğinde yine bütçelerinin bittiğini belirten Zincidi ailesi, Akalın'dan yine para istedi. Akalın da bir bankadan 250 bin dolar kredi çekip Zincidi sinema Ltd. şirketinin hesabına yatırdı. Akalın karşılığında 315 bin dolarlık teminat senedi aldı. Ancak aile bu kez filmin Reklam ve tanıtımı için sıkıştıklarını söyledi. Filmin gelirinden parasının ödeneceğine inanan Akalın, yeni aldığı BMW marka aracını da 98 bin euroya satarak ailenin hesabına yatırdı. Ancak sözleşmelerde belirtilen tarihlerde ödemelerin hiçbiri yapılmadı. Zincidi ailesi ortadan kayboldu. 
 
MESAJ ATINCA DAVA AÇILDI 


Berkant Zincidi ile Tamer Zincidi aleyhine icra takibi başlatan, ardından savcılığa suç duyurusunda bulunan Akalın, parasını alamamanın kızgınlığıyla aileye, SMS ve e-mail yoluyla mesajlar yolladı. Akalın'ın "Soysuz şerefsizler, dolandırıcı hırsızlar, paranın üstüne oturup bu iş kapanacak zannediyorsunuz. Bunun hesabını vereceksiniz... Yakında ikinizi de hapse göndereceğim. En güzeli de orada birilerinin karısı olacaksınız" şeklinde tehdit ve hakaret içerikli mesajlar yolladı. Zincidi ailesinin avukatı da mesajlar üzerine suç duyurusunda bulununca Akalın'a 9 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 
 
'ALACAĞIMIZ 1.5 MİLYON LİRA'


Akalın, mahkemeye ve savcılığa verdiği ifadesinde, "İkisinin de ödeyebilecek gücü vardı. Zira oğlu Berke Zincidi "Küçük Ağa" dizisinden, Tamer de çalıştığı holdingden gelir elde etmekte. Aldığımız icrai kararları kendilerine ulaşamadığımız için tebliğ edemiyoruz. Bu sebeple hem mail attım hem mesaj çektim. Amacım hakaret ve tehdit etmek değildir. Şu an itibarıyla 1 milyon 500 bin lira alacağımız vardır. Dolandırıldığımı düşünüyorum" dedi. Dava müştekilerin ifadesinin alınması için ertelendi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler