1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır
Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır

Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır

Bildiğiniz gibi artık kredi notu tüketicinin hayatında önemli bir yere sahiptir. Tüketicinin geçmişten bugüne yaptığı bütün ödemeleri kapsayan sistem ile kişiye verilen bir referans notudur.

A+A-

Bildiğiniz gibi artık kredi notu tüketicinin hayatında önemli bir yere sahiptir. Tüketicinin geçmişten bugüne yaptığı bütün ödemeleri kapsayan sistem ile kişiye verilen bir referans notudur. Bu not sayesinde kişi bankaların hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Eğer kredi notunuz yüksekse hangi bankaya giderseniz gidin istediğiniz hizmeti kolayca alabilirsiniz. Ancak, düşük diyorsanız işiniz biraz zor. Çünkü, bankalar kredi puanı düşük birine kesinlikle kredi vermek istemezler. Bu yüzden mümkün olduğunca kredi notunun yüksek tutulması gerekmektedir. Peki, nasıl yapılır? Pek çok kişi her ne kadar kredi notu ile ilgili haberleri duysa da sorgulama işleminin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiye sahip değil. Eğer siz de kredi notu sorgulama nasıl yapılır diyorsanız biz size yardımcı olabiliriz.

Bunun için yapmanız gereken öncelikle Findex sayfasına üye olmanızdır. Kayıt olduktan sonra bankalarla olan ilişki durumunuzu, borçlarınızı, gecikmiş kredi ve kredi kartı ödemelerinizi ve daha birçok bilgiyi anında öğrenebilirsiniz. Üstelik  işlemini sadece T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile yapabilirsiniz. İstenen bu bilgileri girdikten sonra anında sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bunun dışında, bankalar ve operatörler aracılığı ile de kredi notu sorgulama işleminizi yapmanız mümkün. Belli bir ücret ödeyerek kredi notu sorgulama işleminizi tamamlayabilir, notunuzu istediğiniz an öğrenebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT