1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kredi çektiği bankayı soydu
Kredi çektiği bankayı soydu

Kredi çektiği bankayı soydu

Diyarbakır'da 2013 yılının Mart ayında kredi çektiği bankayı soyarak, borcunu ödeyen 34 yaşındaki Bülent Çoha, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

A+A-

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde geçtiğimiz yılın 13 Mart günü bir bankanın şubesine giren soyguncu, belindeki tabancayı çıkararak, görevlileri etkisiz hale getirdikten sonra veznede bulunan 19 bin lirayı alarak kaçtı. Olayla ilgili inceleme yapan polis, Bülent Çoha'nın soygundan kısa bir süre sonra aynı bankaya olan 10 bin lira borcunu ödediğini tespit etti.

KREDİ ÇEKTİĞİ BANKAYI SOYMUŞTU

Bölgede bulunan 145 güvenlik kamerasının görüntülerin inceleyen polis, kentte bisiklet tamirciliği yapan Bülent Çoha'yı giydiği ayakkabı ve kıyafetlerinden tespit etti. Yakalandıktan sonra suçunu itiraf eden Bülent Çoha tutuklanırken, hakkında 'iş yerinde silahlı yağma' suçundan 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

MAHKEME KARAR VERDİ 10 YIL

Soyduğu bankaya borcunu ödedikten sonra yakalanan Bülent Çoha'nın yargılanmasına Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Bir önceki celse çalışarak borcunu ödemek istediğini söyleyen Bülent Çoha, davanın son duruşmasında da beraatini talep etti. Bankanın gönderdiği evrakları inceleyen mahkeme, sanığın ailesinin çalınan paranın bir kısmını geri ödediğini, kalan tutarın ise ödenmediğini tespit etti. Davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Bülent Çoha'nın 'İşyerinde silahlı yağma' suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT