1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Kralınıza tansiyon hapı hazırlayın, 7 Haziran'da fırlayacak'
'Kralınıza tansiyon hapı hazırlayın, 7 Haziran'da fırlayacak'

'Kralınıza tansiyon hapı hazırlayın, 7 Haziran'da fırlayacak'

Sultanbeyli'de konuşan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Başbakan Davutoğlu'na seslenerek, “Sayın Başbakan, geç değil. Yarın Taksim'deki barikatları kaldırın. 1 Mayıs polis ablukasında değil kardeşlik havasında geçsin” dedi.

A+A-
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı ve İstanbul 1. bölge milletvekili adayı Selahattin Demirtaş, Sultanbeyli'de konuştu.
 
Demirtaş, provokasyonların devam edebileceği konusunda halkı uyararak “Her yerde size saldıracaklar. Bu provokasyonlara gelmeyin” dedi.
 
Demirtaş'ın konuşmasından satır başları şöyle:
 
“AKP Genel Başkan Yardımcısı açıkça tehdit ediyor. Açıkça hakaretler savuruyor. Sizi tahrik etmek istiyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, gülün geçin. 7 Haziran'ı bekleyin. Bütün bunların hesabını sandıkta soracağız. Sandık açıldığında neye uğradıklarını şaşıracaklar.
 
HDP'ye saldırılar
 
“Sadece bir hafta içinde 10 seçim büromuz saldırıya uğradı. Daha dün Uşak'ta yaşananları gördünüz. Arkadaşlarımız barış ve kardeşlik eli uzatıyorlar. Polisin gözleri önünde HDP'lileri linç etmeye çalışıyorlar. Valilik izliyor.
 
“HDP'nin barajı aşması halinde Sultan'ın sarayı sallanacak. Bunun korkusuyla her yerde bize saldırıyorlar. Her yerde bize, partimize, her yerde sizin çalışmalarınıza saldıracaklar. Buna rağmen diyorum ki, asla bu tür provokasyonlara gelmeyin. Gerektiği yerde rakip partinin bayrağını asacak elamanı yoksa siz o bayrağı asın. Provokasyonlara gelmeyin.
 
Süleyman Soylu
 
“Bizi tehdit eden AKP sözcülerine sesleniyorum. Siz kendi kralınıza tansiyon hapı ayarlayın. 7 Haziran'da tansiyonunu yükselteceğiz. Sandık sonuçlarını gördüğünde başkanlık hayalleri suya düşecek. Sen ki ülkeyi teslim almaya çalışıyorsun. Halk nasıl bir güç olduğunu göstererek seni teslim alacak.”
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, partisinin Yeşiltepe Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışında yaptığı konuşmada, “Haddinizi, hukukunuzu bilin. Bir daha bizim teşkilatlarımıza ait el altından bir tehdit duyarsak, söylüyorum sana Demirtaş, buradan Türkiye'ye ilan ediyorum, orayı kafana yıkarız senin” demişti.
 
(İMC)
 

HABERE YORUM KAT