1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. KPSS sınavı yapıldı
KPSS sınavı yapıldı

KPSS sınavı yapıldı

Ülke genelinde yapılan KPSS sınavına Diyarbakırda da yoğun ilgi gösterilirken, aileler ise okul dışında çocuklarının başarısı için Kuran okuyup, dua ettiler.

A+A-
Dicle Üniversitesi Kampüsü ile ile kent merkezindeki liselerde yapılan sınava binlerce kişi katıldı. Görevliler, büyük ilgi gösterilen ve izdiham yaşanan sınav öncesi adayları tepeden tırnağa arayıp, cep telefonu, toka ve anahtarlıklarını emanete teslim etmelerini istedi.
 
Sınava girenler, "Umut kapısı olan devlet dairelerinde bir işe girebilme umuduyla bu sınava giriyoruz. Nasip ve kısmetimizde ne varsa göreceğiz" derken heyecanlı oldukları gözlendi. Çocuklarının sınava gönderen aileler ise okul bahçelerinde başarılı olabilmeleri için Kuran okuyup dua etmeyi ihmal etmediler.
                                                                                               
SORULAR ÇOK ZORDU
 
Sınava giren Zeki Altundağ, "Soruları çözmekte çok zorlandım. Özellikle tarih alanından gelen soruların büyük bölümü tamamen bilgi ağırlıklıydı. Geçmiş yılların soru tarzında soru pek gelmedi. Genel Kültür bölümünün Tarih dışındaki sorularında çok zorlanmadık." dedi.
 
Mehmet Yılmaz adlı memur adayı da benzer değerlendirmede bulundu. Yılmaz, "Tarih dersinde son yıllarda mantık yürütülebilen sorular geliyordu. Çalışırken de bu tarz sorulara ağırlık verdik. Ancak çok farklı soru geldi. Tamamen bilgi içerikli gelen sorular ters köşe yaptı. Diğer derslerde pek şaşırtan soru gelmedi. Bana göre Türkçe'den geçen yıllara göre hem daha basit hem de kısa şekilde soru geldi. Matematik dersinde de çok zorlanmadım. İnşallah güzel bir sonuç çıkar." şeklinde konuştu.
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT