1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. KPSS-A grubu kariyer bilgilendirme semineri
KPSS-A grubu kariyer bilgilendirme semineri

KPSS-A grubu kariyer bilgilendirme semineri

Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından KPSS-A ve A Grubu Kariyer Bilgilendirme semineri düzenlendi.

A+A-

Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından KPSS-A ve A Grubu Kariyer Bilgilendirme semineri düzenlendi. Kongre merkezinde gerçekleştirilen seminer, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Gökdemir ve öğretim görevlisi Kenan Uğurlugelen tarafından verildi.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği seminerde KPSS A grubunun ne olduğu ve sorularının hangi alanlardan çıktığı konusu üzerinde duruldu. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki müfettiş, uzman, denetmen, kontrolör yardımcılıkları ile kaymakam adaylığı kadrolarına A grubu kadrolar dendiğini ifade eden Gökdemir, KPSS - A kadrolarının genel olarak müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı ile kaymakam adaylığı kadrolarından oluşmakta olduğunu söyledi.

KPSS-A grubunda iktisat, hukuk, maliye ve muhasebe derslerinde mülakat gerçekleştiğini belirten Gökdemir, sınava İktisat öğrencilerinin yanı sıra sınırlı sayıda mühendislik bölümü mezunlarının da başvurabileceğini ifade etti.

"A Grubu olarak tanımlanan kadrolar için KPSS sonucu ile kamu kurum ve kuruluşlarına başvurulan tarihte mezun olma şartı aranır" diyen Uğurlugelen ise KPSS-A Grubu Sınavı için yaş sınırının 35 olduğunu söyledi.Seminer, öğrencilerin merakını gidermek için sordukları soruların cevaplanması ile sona erdi. 

HABERE YORUM KAT