1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KPSS 2016 Sonuçları ne zaman açıklanıyor?
KPSS 2016 Sonuçları ne zaman açıklanıyor?

KPSS 2016 Sonuçları ne zaman açıklanıyor?

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 22 - 29 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen 2016 yılı KPSSsınav sonucu saat kaçta açıklanacak, nereden ve nasıl öğrenilecek?

A+A-

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusu cevap buluyor. Kamu kurumlarında 2016 için kamu kurum ve kurumlarında değerlendirilmek üzere personel alımı için yapılan KPSS sınavının sonuçlarının açıklanması ile ilgili geri sayım başladı.

KPSS SINAV SONUÇLARI BUGÜN AÇIKLANIYOR

Lisans mezunlarının katıldığı 22 - 29 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen 2016 yılı KPSS sonuçları bugün açıklanıyor. Adaylar, bugün 16.30'da açıklanacak sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebilecekler. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacak.

KPSS 2016 SINAV SONUÇLARI SONUC.OSYM.GOV.TR ADRESİNDE

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, Kamu Görevlilerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'in 25 Ocak 2016 tarihli kararla yürürlüğe girmesi ile ÖSYM'nin sınav takvimine göre 9 Haziran 2016 olarak yer alan 2016-KPSS Lisans Sınavı sonuç açıklama tarihinin 14 Temmuz 2016 olarak değiştirilmesine karar verildiği ve sınav takvimindeki sonuç açıklama tarihinin bu doğrultuda güncellendiği bildirildi.

Öte yandan ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği yetkilileri, takvim güncellemesinin 2016 yılının ilk merkezi yerleştirmelerinde 2014 yılı KPSS sonuçlarının kullanılmasını ve 2016 yılının haziran ayı sonuna kadar mezun olacak adayların bu yerleştirme için tercih bildiriminde bulunmasını sağlamak amacıyla yönetim kurulu kararı ile alındığını bildirdi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT