1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Köylüler dehşet anlarını anlattı
Köylüler dehşet anlarını anlattı

Köylüler dehşet anlarını anlattı

DİYARBAKIR- Mardin’de karakola bomba yüklü kamyon, roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıya tanık olan köylüler, dehşet anlarını anlattı.

A+A-

Besim Demir adlı köylü, “Önce çatışma çıktı ardından kamyonun karakola doğru geldiğini gördüm. Patlamadan sonra karakola koşarak, yaralıları çıkardık” dedi. 

Mardin’in merkez Artuklu ilçesine bağlı Cevizli köyünde bulunan Jandarma Karakolu’na bugün öğlen saatlerinde bomba yüklü kamyon, roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda, 2 asker şehit olmuş, bir kadın hayatını kaybetmiş, 37 kişi de yaralanmıştı. Saldırıya tanık olan köylüler, dehşet anlarını İHA’ya anlattı. 

Köylülerden Besim Demir, saldırı sırasında evde olduklarını belirterek, teröristlerin tepeden önce roket attığını ardından da çatışma çıktığını anlattı. Demir, “Daha sonra kamyon nizamiyenin önünde patladı. Bütün camlar patladı. Kapılar kırıldı. Yaralı çok. Köyde biri vefat etti. İlk önce çatışma çıktı ve anladık. Yüklü kamyonu gördüm karakola doğru geliyordu. Biraz sakinleşti ortalık karakola girdik. Yaralıları çıkardık. Şehitlerimiz vardı” dedi.

Patlamada yaralanan Nezir Demir, çok korktuklarını ve patlama anında dükkanda olduklarını ifade ederek, “Çatışma çıktından sonra ben çıktım. Yukarıya çıktıktan sonra bomba patladı. Ben yaralandım. Şimdi iyiyim” diye konuştu.
Hasan Demir ise yemek yiyecekleri anda patlama olduğunu kaydederek, çok korktuklarını dile getirdi.

(BE-MP-Y)

HABERE YORUM KAT