1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Köylere hizmet atağı
Köylere hizmet atağı

Köylere hizmet atağı

Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü belediye sınırları içinde bulunun köylerde başlattığı yol çalışmaları devam ediyor.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü belediye sınırları içinde bulunun köylerde başlattığı yol çalışmaları devam ediyor.

Çalışmayla köy yolları ve köy içendeki ulaşım yollarına mucur seriliyor. Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kış öncesi ulaşımda sorun yaşanmaması için sınırları içinde bulunun Uyandık, Mizgin, Cücük, Pirinçlik, Gözeli, Beneklitaş, Cankatran, Gözegöl ve Talaytepe köylerinde başlattığı yol çalışmaları devam ediyor. Kayapınar Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Dağ ve meclis üyesi Faruk Başboğa köylerdeki çalışmaları hakkında bilgi almak için çalışma yapılan köyleri ziyaret ettiler.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Vekili Mahmut Dağ,” Belediyemize bağlanan köylerde kış öncesi ulaşımda vatandaşlarımızın sorun yaşanmaması yolları yapıyoruz. Çalışmayla köylerimizdeki yolları ve köy içindeki tüm ulaşım yollarına mucur serimi yapıyoruz. Köylerin belediyemize bağlanmasıyla birlikte köylerdeki acil olan tüm sorunları giderdik. Hizmette ayrım yapmıyoruz. Ancak bu günü kadar hiçbir hizmet almayan köylerdeki acil sorunları çözmek her zaman önceliğimiz olmuştur “ şeklinde konuştu. Köylüler cami inşaatı yapımında katkılarından dolayı belediyeye teşekkür etti. Köy ziyaretinde Gözeli köyünde yapımı devam eden Hamza Baba Cami inşaatını ziyaret eden Başkan Vekili Mahmut Dağ'a köy muhtarı Seydo Bakan cami yapımında belediyenin yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Muhtar Seydo Bakan, köydeki cami yapımında belediyenin büyük bir katkısı olduğunu ve bu katkılardan dolayı caminin birkaç ay içinde ibadete açılacağını belirti.  

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT