1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Köyler de HDP vekil adayına yoğun ilgi
Köyler de HDP vekil adayına yoğun ilgi

Köyler de HDP vekil adayına yoğun ilgi

Seçim çalışmalarına hız veren HDP Vekil adayları Yenişehir İlçesi'ne bağlı köyleri ziyaret etti.

A+A-
Vekil adaya Yenişehir Belediyesi Eş başkanı Selim Kurbanoğlu,DBP,HDP Yenişehir İlçe Eş başkanları ve Güney Kürdistan’dan gelen YNK üyeleri eşlik etti.
 
Halk tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan vekil aday ve beraberindekiler, Yenişehir’e bağlı Başil(Başil),Kamışık(Herbejin),Dökmetaş(Karakilis),Eserler(Dérımté)ve Sancak (Eğılya)köylerini ziyaret etti. Yoğun sevgi seli altında köy meydanlarında karşılanan aday, yurttaşlarla bir süre sohbet ederek,sorunlarını dinledi. Konvoylarla eşlik edilen ziyaretlerde,mahalle halkı alkış ve zılgıtlar eşliğinde sık sık “Bijî Serok Apo” “Bizler HDP.Bizler Meclise” sloganları attı.Her alanda HDP bayrakları açan köy halkı halaylar çekerek renkli görüntüler oluşturdu.
 
Uca daha sonra Kamışık(Herbejin) bölgesinde köy düğününe katıldı. Düğünde halkla halay çeken Uca burada kısa bir konuşma yaptı.Uca,7 Haziran seçimlerinde elde edilecek başarıyla,” Kürdistan’ın ve HDP’nin özgürlük düğünü olacaktır” dedi.Uca halka seslenerek “Temenni ediyoruz ki düğününüzdeki bu coşku seli genel seçimlerde, sandıklara da yansıyarak,elde edeceğimiz özgürlük başarısının müjdesini tüm Türkiye halklarına veririz ” dedi. 

HABERE YORUM KAT