1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Köyden geldiler şampiyon oldular
Köyden geldiler şampiyon oldular

Köyden geldiler şampiyon oldular

Batman Petrolspor atletizm takımı sporcularının köyden gelerek bölge şampiyonu olması camiayı sevindirdi.

A+A-
Diyarbakır ilinde yapılan taf kulüpler arası küçükler kupasında bölgede 3. olarak Türkiye finaline kalan kırmızı-beyazlı ekibin sporcularının tamamının köyden geldiği belirtildi.
 
 
Müsabakalarda birbirinden zorlu takımlar ile mücadele eden Petrolspor kulübü sporcularının Gercüş'ün Gönüllü köyünden Hayrettin Yılmaz, Balpınar beldesinden Ömer Bakır, Beşiri Eski Hamur köyünden Yusuf Şanlı ile merkezde oturan 3 sporcunun oluşturduğu takımın bölge 3.'sü olarak finale kaldıkları belirtildi.
 
 
ŞAMPİYON OLDULAR
 
 
Yapılan müsabakalarda fırlatma topunda 3.'lüğü elde eden Hayrettin Yılmaz, yüksek atlamada 2.'lik elde eden Yasin Özdemir ve uzun atlamada 1.'lik elde eden Ömer Bakır madalya alarak kürsüde yer aldı.
 
 
Müsabakalar ile ilgili olarak açıklamada bulunan Batman Petrolspor Kulüp Başkanı Gökhan Akın, "Altyapılarımızın elde etmiş olduğu başarılar bizleri gururlandırmıştır. Kulüp olarak bünyemizde görev yapan antrenörlerimiz köy köy gezerek yeni yetenekleri bulmanın peşindeler. Sporcularımızın yaptığı başarılar takdire şayandır. Bölge finalini geçerek Türkiye'nin en iyi 16 kulübü arasına kaldıkları için kendilerini tebrik ediyorum" dedi.
 
 
Diyarinsesi.org / Mustafa Göker

HABERE YORUM KAT