1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Köy yolları denetlendi
Köy yolları denetlendi

Köy yolları denetlendi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, İl Özel İdaresi ve KÖYDES kapsamında yapımı devam eden köy yollarında incelemelerde bulundu.

A+A-

Büyükşehir yasasıyla birlikte il özel idaresinin büyükşehir belediyesine devredilmesine az bir süre kala, Ergani Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne aktarılan 2 Milyon TL ödenekle çalışmalarına başlanan köy yollarında incelemelerde bulunan Kaymakam Yılmaz, kısa zamanda az parayla çok iş yaptıklarını söyledi.

Çalışmaları devam eden 6 kilometrelik stabilize Boğaz köy yolunda incelemelerde bulunan Kaymakam Erdinç Yılmaz, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Mustafa Özen ve yüklenici firma yetkilisi Vedat Kızan'dan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yürütülen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kaymakam Yılmaz; “Büyükşehir yasasıyla birlikte il özel idaresinin büyükşehir belediyesine devredilmesine az bir süre kala ilçemize aktarılan 2 milyon lira ödeneğin programını yaparak ihalelerini tamamlayarak çalışmalara başladık.

Bu kapsamda 16 köyümüze yönelik yaklaşık 34 kilometre yol, 2 kilometre kilitli parke taşı ve içme suyu şebekesi çalışmaları başlattık. Önümüzde kısıtlı bir zaman dilimi var. 22 gün içerisinde çalışmaları tamamlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

(ET-AKK-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT