1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Köy okullarına kitap ve oyuncak yardımı
Köy okullarına kitap ve oyuncak yardımı

Köy okullarına kitap ve oyuncak yardımı

DİYARBAKIR - Güneydoğu Anadolu Güzellik Uzmanları Eğitim Kurumları Derneği Başkanı ve DİBA Güzellik Salonu işletmecisi Hülya Esmer, köy okullarında okuyan çocuklara kitap ve anaokulu öğrencilerine oyuncak kampanyası başlattı.

A+A-

Kampanyanın amacının özellikle köy okullarında okuyan ve kitap sıkıntısı çeken çocuklara kitap ve yine bu okullarda okuyan ana sınıfı öğrencilerine oyuncak gibi yardımlarla bir nebze sıkıntılarına katkı sağlamak olduğunu belirten Esmer, bu projeyi başlatmasında kendisine ilham veren kişinin Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul Milletvekili Metin Külünk olduğunu söyledi. Esmer, "İstanbul milletvekili Metin Külünk öncülüğünde bir sene önce İstanbul'da başlatılmıştı.

Bir sosyal paylaşım sitesinde kurdukları grup ile huzurevlerine, okullara, yetimhanelere yardım topluyorlardı. Bende kendime örnek olarak onu seçtim ve bu projeyi kendi memleketimde başlattım. Topladığımız bu kitap ve oyuncakları ilk olarak Şırnak'ın İdil ilçesinin Öğündük köyünde bulunan ilköğretim okuluna götüreceğiz. Ardından toplanacak yardımları da Kulp Yuvacık köyü okuluna vermeyi planlıyoruz. Oradan bir öğretmen arkadaşımız bizimle iletişime geçerek kendisine yardımcı olmamızı istedi. Bizde ikinci sıraya aldık kendisini. Duyarlı ve yardımsever vatandaşların katkıları ile kendilerine ellerimizden gelen yardımı yapmaya çalışacağız” dedi. Kendisinin en büyük isteğinin bölge milletvekillerinin bu konuda duyarlı olmaları olduğunu dile getiren Esmer, İstanbul milletvekili kendisine yardımcı olurken, bölge vekillerinin konuda sessiz kalmasının kendisini üzdüğünü ifade etti.

Esmer, "Benim en büyük isteğim burada bulunan kendi memleketimin milletvekillerinin de bu konuda duyarlı olmaları. İstanbul'da bulunan milletvekili bize yardım elini uzatırken kendi memleketimin milletvekillerinden de aynı duyarlılığı bekliyorum. Nakdi herhangi bir yardımı kabul etmiyoruz. Sadece kitap ve oyuncak kabul ediyoruz. Denizi damlalarla doldurmak çok güçtür. Ancak birleşirsek daha güzel ve iyi şeyler yapabiliriz. Bu anlamda herkesten yardım bekliyorum. Bağışlayacağınız her kitap ya da oyuncak orada bulunan çocukların okumaya olan şevkini arttıracak ve geleceğe bilinçli nesiller yetiştirmiş olacağız. Cahil bir neslin yetişmesine engel olmuş olacağız" diye konuştu.

Kitap ya da oyuncak yardımında bulunmak isteyen vatandaşların, DİBA Güzellik Salonu'na başvurmasını isteyen Esmer, vatandaşların duyarlı olmasını istedi.

HABERE YORUM KAT