1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Köy çalışmalarına devam ediyor
Köy çalışmalarına devam ediyor

Köy çalışmalarına devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı DİKASUM köy çalışmalarını sürdürüyor.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın tüm hizmet birimleriyle köylerde ekolojik ve doğal yaşamı korumak adına yapılan alan çalışmasının ardından DİKASUM köy çalışmalarının startını verdi.

Diyarbakır Hani ilçesine bağlı Belen, Anıl ve merkeze bağlı Kırkkoyun köylerinde saha çalışmasını tamamlayan DİKASUM, Sosyal Hizmetlere Daire Başkanlığına bağlı Çocuk Şube Müdürlüğüyle beraber Belen köyünde çocuklara yönelik bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Belen İlköğretim Okulu'nda çocuklara yönelik yapılan etkinliğe 60 çocuk katıldı. Çocuk Şube Müdürlüğü psikologu Diyar Oğuzsoy çocuklara yaptığı bilgilendirmede; ergenlik dönemindeki gelişim alanları, ergenlerin ön plana çıkan özellikleri, şikâyetçi oldukları konular, arkadaşlık ilişkilerinin yanı sıra ebeveynlerin yaptıkları yanlışlar, şikâyetçi oldukları konular ve ergenler ile yaşadıkları çatışmaların sebepleri ile birlikte aile içi iletişimle problem çözme becerisi üzerine bilgilendirme yaptı.

Yine Çocuk Şube Müdürlüğü eğitmenlerinden Ebru Ersan, çocuklara Akran eğitimiyle; hijyen, sağlık ve bedenini tanıma ile ilgili bilgilendirmede bulundu. DİKASUM çalışanları da köylerde ev ziyaretlerinde kadınlarla buluşup 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Gününe dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT