1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. “Kötülüklerden arınmanın vaktidir”
“Kötülüklerden arınmanın vaktidir”

“Kötülüklerden arınmanın vaktidir”

Demokratik Ofis-Sen Mardin İl Başkanı M. Veysi Yılmaz, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yılmaz, mesajında mübarek Ramazan ayının üyelerine ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını diledi.

A+A-

Ramazan ayının anlam ve önemini Kur'an-ı Kerim'in bu ayda inmesinden ve oruç ibadetinin faziletlerinden aldığını hatırlatan Başkan Yılmaz, “Bir kez daha idrak etme mutluluğuna erdiğimiz Ramazan ayı sabır, şefkat, arınma ve mağfiret ayıdır. Kardeşlik, birliktelik, yardımlaşma ve dayanışma ayıdır” dedi.

Başkan Yılmaz mesajına şöyle devam etti:

“Ramazan ayı, Allah'a kulluk adına bir ay boyunca pek çok güzellikleri bir arada yaşadığımız mübarek bir aydır. Bu mübarek ayın Mardinimizde en güzel şekilde idrak edilmesi için Ramazan ayı boyunca birçok mahallemizde ve kent meydanında açılan iftar sofralarımızda zengin fakir demeden her yaştan vatandaşımızla birlikte iftar açacağız. Birbirimizle tanışarak, sohbet ederek, kaynaşarak, paylaşarak Rabbimizin rızasını kazanmaya çalışacağız. Rahmet ve bereket ayı Ramazan'ın tüm İslam alemi ve insanlığa huzur ve barış getirmesini temenni ediyor, Tüm hemşerilerime  hayırlı Ramazanlar diliyorum.”

HABERE YORUM KAT