1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. KOSGEB DTSO bünyesinde hizmet verecek
KOSGEB DTSO bünyesinde hizmet verecek

KOSGEB DTSO bünyesinde hizmet verecek

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile T.C Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında, Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde KOSGEB temsilciliği kuruluşu ve işletilmesi

A+A-
Gerçekleştirilen protokole KOSGEB Diyarbakır Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Fidan, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Başkan Yardımcısı Metin Aslan ve Genel Sekreter Ferdani Gökdere katıldı.
 
Konuyla ilgili konuşan DTSO Başkanı Ahmet Sayar amaçlarının Diyarbakır'daki işletmelere verilecek olan KOSGEB hizmet ve desteklerinin oda bünyesinde daha etkin, yaygın ve koordineli bir şekilde sunulmasını sağlamak olduğunu belirtti. Yönetime geldikleri ilk günden itibaren üyelere en kaliteli ve hızlı hizmeti sunmayı hedeflediklerini belirten Sayar, bu doğrultuda üç büyük ilçede temsilcilik açarak çalışmalarına başladıklarını söyledi. 
 
Sayar; “Amacımız üyelerimize üst düzey hizmet sunmak”
 
Yakın zamanda Kredi Garanti Fonu Diyarbakır şubesinin de oda bünyesinde hizmet vermeye başladığını belirten Sayar, KOSGEB temsilciliğinin de katılımıyla, girişimcilere üst düzey hizmet vermeyi amaçladıklarını belirtti. 
 
Protokolde konuşan KOSGEB Diyarbakır Hizmet Müdürü Mehmet Fidan ise, yapılan protokolden duymuş olduğu memnuniyeti dile getirdi. Bugüne kadar ticaret ve sanayi odası bünyesinde 15 dönem girişimcilik eğitimi verildiğini ve bu eğitimler sonunda yaklaşık 1500 girişimcinin sertifika sahibi olduğunu belirten Fidan, gerçekleştirilen protokolle bu işbirliğinin çok daha güçleneceğini sözlerine ekledi. 
 

HABERE YORUM KAT