1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Köse ;Çözüm sürecine bir an önce dönülmeli’
Köse ;Çözüm sürecine bir an önce dönülmeli’

Köse ;Çözüm sürecine bir an önce dönülmeli’

Diyarbakırlı İşadamı Mustafa Köse çözüm sürecine geri dönülmesi gerektiğini belirtti. Diyarbakır’a yatırım yapılmadığını çözüm sürecine dönülmediği taktirde bir çok esnafın iflas edeceğini öne sürdü.

A+A-

Diyarbakırlı İşadamı Mustafa Köse çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çözüm sürecine bir an önce dönülmesi gerektiğini savunan Köse, “Diyarbakır’da yapılmıyor.Çözüm sürecini tekrar gözden geçirmelerini devlet büyüklerinden bekliyoruz.40 yıldır bir kirli savaşın içinde yaşıyoruz.

Gidişatımız hiç iyi değil. İş adamları yatırımları yapmıyor. Diyarbakır’ın akibeti hiç iyi değil .Dram üzerine dramlar yaşıyoruz, daha doğrusu çok karamsarız. Diyarbakır’a yatırımlar yapılması için devletin iş adamlarına çağrıda bulunması gerektiğini ve katkıda bulunması gerektiğini düşünüyorum. Yatırımlar yapılması, iş imkanları sağlaması gerektiğini düşünüyorum. Devlet 5 yıl vergi almasın. Tüm kolaylıklar sağlansın. İşsizlik hadsafhada” dedi. 
 
Diyarbakır’ın bu çatışmalı süreçte 50 yıl gerilediğini de öne süren işadamı Köse, “Diyarbakır 50 yıl geriye gitti. Ölümleri istemiyoruz. Irak Suriye’de bir kirli savaş yıllardır yaşanıyor 10 binlerce insanımız öldü. acımasızca öldürüldü. Artık analar ağlamasın . Zararın neresinden dönülse kardır. İnsanca yaşamak insanların hakkıdır. Bacılarımız, analarımız ağlamasın. Ölümler fayda getirmiyor. Bacılarımız dul kalmasın çocuklarımız yetim kalmasın hepimiz insanız insanca yaşayalım” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT