1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Korucuların katılımıyla operasyon
Korucuların katılımıyla operasyon

Korucuların katılımıyla operasyon

Diyarbakır Valiliği tarafından Lice ve Hazro'nun mahallerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Lice, Hazro ve Hani üçgeninde korucuların katılımıyla operasyon başlatıldı. Önceki gün başlayan operasyon dün öğle vakti tamamlandı ve yasaklarda kal

A+A-

Diyarbakır Valiliği tarafından Lice ve Hazro'nun 12 mahallesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Hani, Lice ve Hazro üçgeninde bulunan mahallilerde öğlen saatlerinde korucuların katılımıyla geniş kapsamlı askeri operasyon başlatıldı.

 

Hazro'ya bağlı Çitlib, Kerpiçören ile Lice'ye bağlı Ortaç mahallelerinin kırsalında operasyonlar yoğunlaşırken, bölgede yoğun helikopter hareketliliği yaşanıyor.
 
Akşam saatlerinde ise çok sayıda Skorsky ve Kobra tipi helikopterler ile Lice yönünden gelen helikopterler Hazro Jandarma Komutanlığı'na iniş yaptı.
 
Hazro ve Lice kırsalındaki yasak kaldırıldı
 
Önceki gün ve gündüz bu gelişmeler yaşanırken 6 Aralık 11,30 saatlerinde Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, Hazro ve Lice ilçeleri kırsalında kalan 12 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı duyuruldu. Açıklamada, “Hazro ilçesi Çitlibahçe, Ormankaya, Güzdamı ile Lice ilçesi Kabakaya, Yalaza, Dolunay, Ortaç, Bağlan, Çavundur, Varlık, Esenli ve Çanak mahalleleri bölgelerinde operasyon icra edilmiştir.

 

Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 5 Aralık 2015 Cumartesi günü saat 06.00’ den itibaren duyurulan yasaklama kararı 6 Aralık 2015 Pazar günü saat 11.30’den itibaren kaldırılmıştır. Vatandaşlarımıza kendilerinin can ve mal güvenliğinin sağlanması için uygulanan yasağa uydukları için teşekkür ederiz” denildi.


Öte yandan, yasağın kaldırılmasının ardından operasyona katılan askerler helikopterlerle birliklerine getirildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler