1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Korsanı olmayan tek kitap Kur’an’ı Kerim”
“Korsanı olmayan tek kitap Kur’an’ı Kerim”

“Korsanı olmayan tek kitap Kur’an’ı Kerim”

Diyarbakır’da Ramazan ayı nedeniyle dini kitaplara ilgi arttı. Kentte 6 yıldır kitapevi işleten Muhammed Acar, başta Kur’an’ı Kerim olmak üzere dini kitaplara yoğun ilgi gösterildiğini belirtti. Acar, korsanı olmayan tek kitabın Kur’an’ı Kerim olduğuna da

A+A-

Diyarbakır’da Ramazan ayı nedeniyle dini kitaplara rağbet arttı. Kentte bu sıralar en çok dini kitapların sattığı öğrenildi.

Sur ilçesindeki tarihi Hasanpaşa Hanı’nda 6 yıldır kitapevi işleten Muhammed Acar, en çok Kur’an’ı Kerim’e ilgi gösterildiğini belirterek, diğer dini kitapların da bu aralar revaçta olduğunu kaydetti. Acar, kitapçılar olarak vatandaşların okuyabilmeleri için dini kitapların kâr marjına önem vermediklerine dikkat çekerek, vatandaşların dini kitapları istedikleri fiyatlara alabileceğini vurguladı.

Korsan kitap ve kitapçılara da değinen Acar, korsanı olmayan tek kitabın Kur’an’ı Kerim olduğuna dikkat çekti. Korsan kitap üreten ve satanların vicdanları nedeniyle Kur’an’ı Kerim’in korsanını üretmediklerini anlatan Acar, “Kuran-ı Kerim sonuçta Allah’ın kelamı olduğu için bu da korsancılara bir nebze de olsa sınır koyuyordur diye düşünüyorum” dedi.

“KİTAP SATIŞLARI DÜŞTÜ”

Terör olaylarından önce Diyarbakır’da kitap satışlarının iyi bir durumda olduğunu ancak çatışmalı ortamla birlikte kırılma yaşandığını anlatan Acar, “Bölge açısından değerlendirdiğimiz zaman olaylardan önce kitap satışları iyiydi. ‘Diyarbakır’da okuma oranı her geçen gün artıyor diyebilirdik’ ama bu olaylardan dolayı bir kırılma oldu. Bir de sezon bittiği için bir kırılma oldu. Kitap severlerin Türkiye genelinde kitapçılara daha çok destek olmasını isteriz” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT