1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Köprübaşı Köyü’nde meclis toplantısı
Köprübaşı Köyü’nde meclis toplantısı

Köprübaşı Köyü’nde meclis toplantısı

Sur Belediyesi halka açık olarak yaptığı meclis toplantısının bu ay ki oturumunda, belediyenin yürüttüğü çalışmalarla ilgili birkaç önemli duyuru yaptı.

A+A-

Katılımcı ve şeffaf belediyecilik anlayışı ile devam yürütülen çalışmalar çerçevesinde yapılan halka açık meclis toplantısında Eş Başkanlar, Sur Belediyesi’ne bağlı köylerde yapılan ve programa alınan köylerde yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 


Her ay bir meclis toplantısını halka açık olarak gerçekleştiren Sur Belediyesi, bu ayki toplantısını Silvan Yolu üzerinde bulunan Köprübaşı Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya Sur Belediyesi Eş Başkanı Seyid Narin, DBP Sur İlçe yönetimi, Meclis Üyeleri, birim müdürleri ve Köprübaşı Mahallesi’nde ikamet eden yurttaşlar katıldı. Toplantı yoklamanın alınması ve gündemlerin okunmasıyla başladı. Ardından Temmuz ayına ait mali hizmetlere ilişkin gelir ve gider tablosu okundu. 


Tablonun okunmasının ardından söz alan Sur belediyesi Eş Başkanı Seyid Narin, gerçekleştirdikleri bu toplantılarla amaçlarının halkın sıkıntı, sorun, eleştiri ve önerilerini ilk ağızdan dinlemek ve çözüm yollarını beraber belirlemek olduğunu ifade etti. Seyid Narin belediyenin köy ve mahallelerde yürüttüğü çalışmaların geldiği aşamalar hakkında bilgi verdi. Narin, “Şu an Fen İşleri Müdürlüğümüzün kilitli taş döşeme, yol yapım ve onarım çalışmaları Çarıklı, Bağıvar ve Köprübaşı mahallelerinde devam etmektedir.

Yine kısa bir süre önce Bölge Trafik dediğimiz alandaki çalışmalarımızı bitirip teslim ettik.  Muhtemelen Çarıklı Mahallemiz’de de on gün içerisinde, belediyemizin öngördüğü hizmetler tamamlanacak. Dolayısıyla Çarıklı’nın bir bütün olarak yeniden üst yapısı da tamamlanıp halkımızın hizmetine sunulacak. Bağıvar’ın iki mahallesinin hemen girişte sağ da ve sol da iki mahallesini tamamlamış bulunmaktayız. Mevcut 2014 yılında mal alımı yaptığımız 200 bin metre kare kilitli taş yapım işimizin şu an 184 bini tamamlanmış ve 20 bin metre kare de elimizde taş mevcut.

Elimizde kalan 20 bin metre kare taş ile Çarıklı ve daha önceden altyapısı bitmiş ve programa alınmış olan Arzuoğlu Mahallesi’nde bir hafta sonra kilitli taş döşeme çalışmasına başlayacağız. Yine bunun dışında altyapısı bitmeyen halen köylerimiz ve mahallelerimizin içerisinde çamurlu olan yerleşim yerlerimiz var. Bu yerleşim alanları içerisinde bu ay üçüncü bölgenin önemli bir bölümünü tamamladık. Karaçalı ve o bölge de on sekiz uygulamasının bittiği alanların imar yolları açılacak. Bir hafta sonra da iş makinemiz ve şantiyemiz dördüncü bölge olarak adlandırdığımız alanda çalışmalara başlayacak” dedi. 

Belediyenin gelir ve giderleri ile ilgili yurttaşlara bilgi veren Narin, personellerin içeride olan haklarını peyder pey ödemeye çalıştıklarını ifade etti. Narin konuşmasını şöyle sürdürdü, “Belediyemizde çalışan personel arkadaşlarımızın içeriden alacakları oldukça yüksek bir meblağ, gücümüz ve imkânlarımız dâhilinde bu arkadaşlarımızın içeride biriken sosyal hakları, ikramiyeleri ve maaşlarını da ödemeye dönük plan ve çalışmalarımız var. Aylık personel giderimiz 1 milyon iki yüz bin civarında. Biz bu ay personel giderimize ek olarak 700 bin TL ekstra bir ödeme yaptık. Bunu bilmenizi istedik”


Narin’in konuşmasının ardından söz alan yurttaşlar, Köprübaşı sakinleri olarak yaşadıkları sıkıntılara değindi. Özellikle yollar konusuna yaşadıkları soruna değinen yurttaşlar, kilitli taş döşeme işinin mahallede başlatıldığını dile getirerek en kısa zamanda çalışmanın bitmesi ile rahatlayacaklarını ifade etti. 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler