1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Komünist Parti Diyarbakır İl Örgütü açıldı
Komünist Parti Diyarbakır İl Örgütü açıldı

Komünist Parti Diyarbakır İl Örgütü açıldı

Komünist Parti Diyarbakır İl Örgütü bina açılışını gerçekleştirdi. Açılışta, bölgedeki gelişmeler değerlendirilirken İstanbul'da yaşanan iş cinayetine ilişkin tepkiler de dile getirildi.

A+A-

Komünist Parti Diyarbakır il örgütü sosyalizmin bayrağını yükseltmek için üye ve dostları ile buluştu.

Açılışta yapılan etkinlikte, önümüzdeki dönemde yurt ve dünyadaki gelişmeler ve komünistlerin üzerine düşen görevler değerlendirildi. Yapılan konuşmalarda, bölgede Kürtlere yaptıkları zulümun ardından yaşanan sürece ve AKP'nin dış politikası ile Suriye'deki faaliyetlerine dair yorumlarda bulunuldu.

'Sosyalizmin bayrağını yükselteceğiz'

Açılışa katılan KP Merkez Komite üyesi Özkan Öztaş, Barzani, söz alarak Erdoğan buluşmasında sokağa tek başına çıkan Medeni Yıldırım'ın annesinin yalnız olmadığını, Komünist Parti'nin güçlü olduğu bir Diyarbakır'da AKP karşıtlığınin kimsesiz kalmayacagini ifade etti. Toplantıda, İstanbul'da iş cinayetlerine kurban giden 10 inşaat işçisi için duyulan öfke dile getirilirken taşeronlaşmaya dair yapılan üstü örtülü destek de vurgulandı.

KP Diyarbakır İl Örgütü adına konuşan Mesut Bayram, Diyarbakır'da sosyalizmin bayrağını yükselteceklerini ve AKP'nin bölgedeki faaliyetlerinde işlerinin o kadar da kolay olmayacağını ifade etti. Toplantı, doldurulan üye formları ve mücadele için örgütlenme çağrısı ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT