1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Komisyon kurulsun
Komisyon kurulsun

Komisyon kurulsun

MAZLUMDER: Bismil'deki polis şiddeti için Meclis'te komisyon kurulsun

A+A-

Diyarbakır MAZLUMDER Şubesi, Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Mesut Eşen'in uğradığı işkenceyi insanlık dışı olarak niteleyerek olayda sorumluluğu bulunan yetkililerin derhal görevden alınmasını ve Meclis'te polis şiddetini inceleyen bir komisyon kurulmasını istedi.
 
MAZLUMDER Diyarbakır Şubesi, 3 Nisan tarihinde Bismil ilçesindeki Anadolu Teknik Lisesi bahçesinde kavga eden öğrencilere polisin şiddet uygulamasını kayda almak isteyen ve polis tarafından feci şekilde darp edildikten sonra Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Murat Eşen'in durumuna ilişkin dernek binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Eşen ailesi de katıldı.
 
OLAY SORUŞTURULSUN
Eşen, Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde 2 gün tedavi edildikten sonra ailenin iddiasına göre zorla taburcu edilmiş ve eve getirildikten 2 saat sonra fenalaşarak Özel Batman Dünya Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

MAZLUMDER Diyarbakır Şubesi yöneticisi avukat Nurettin Bozkurt, Eşen'in maruz kaldığı işkencenin medya ve adli makamlara yansıması üzerine "işkenceci" polisler hakkında idari ve adli soruşturmanın başlatıldığına dikkat çekerek, "İşkenceci polislerin en azından görevden çektirilmesi gerektiren böylesi bir vahşi uygulama karşısında yetkililerin sadece adli ve idari soruşturmanın başlatıldığı ve gereğinin yapılacağı yönündeki beyanları son derece yetersiz ve vicdanları yaralayıcı olmuştur" dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT