1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Komada olan kulübün fişini çekmişler
Komada olan kulübün fişini çekmişler

Komada olan kulübün fişini çekmişler

Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Diyarbakırspor'un antrenörü Fehmi Çağlar, “Sanki birileri Diyarbakırspor'un başarılı olmasını istemiyor, komada olan kulübün fişini çekmişler” dedi.

A+A-

Gönüllü olarak Diyarbakırspor'un antrenörlüğünü yapan ve bu kulübe yıllarını vermiş Fehmi Çağlar, “Geçen hafta gönüllü olarak takımın başına geldim. Üzülerek söylemek gerekir ki durum içler acısı. İlk önce Pazar günü oynadığımız maça değinelim. Rakibimiz karşısında ezilmedik dersek yeridir. Şansızlık yakamızı bırakmıyor. Maçın hakeminin yanlı yani oyuncularımızı strese koyma yöntemi bizi sahadan mağlup ayırdı. Hiçte mağlubiyeti hak eden bir futbol sergilememiştik. İki kırmızı kart, 3 sarı kart alan futbolcular, devamlı aleyhlerine çalan düdüklerle saha içerisinde sinirleri bozuldu. Ne yapacaklarını bilmediler.

9 kişi oynadıkları maçtan 1 - 0 mağlubiyetle ayrıldılar. Bir bölüm taraftarımızda futbolculara yönelik tezahürat yapınca, hiç olmayacak şey ve şimdiye kadar görmediğimiz şey oldu. Futbolcularımız canımız kadar kıymet verdiğimiz giydikleri yeşil kırmızılı formaları sahaya attılar. Kendilerine yapılanları protesto ettiler. Olmaması gereken şey oldu Atatürk Stadı'nda. Maç sonrası duruma sinirlenen bir grup Diyarbakırspor Ali Gaffar Okkan Tesisleri'ne gelerek kulübün ve güvenlikçi kulübesinin camlarını kırarak protestolarını yapmışlar.

1968 Yılında kurulan Diyarbakırspor kulübü o günden bu yana böyle bir duruma düşmemişti. Acil olarak bakanımızı, milletvekillerimizi, valimizi ve iş adamlarımıza bu çağrıyı yapıyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar bu kulübü bataklıktan çıkarsınlar. Diyarbakırspor kulübü öyle bir hale düşmüş ki, personeli maaş alamıyor. Maçlarda görev yapan güvenlikçiler ve Gençlik Spor Müdürlüğü personeli para alamadan görev yapıyor. Kulüpte yemek çıkmıyor otobüsün akaryakıtı yok. Tüm Diyarbakır'ı bu konuda göreve ve yardıma davet ediyorum" dedi.