1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kokudan geçilmiyor
Kokudan geçilmiyor

Kokudan geçilmiyor

Diyarbakır merkezde bulunan Mansurpaşa Cami'nin önünü kanalizasyon suyu bastı. Mahalleli, kanalizasyon hattının yenilenmesini istedi.

A+A-

Merkeze bağlı Sır İlçesi'ndeki Fatihpaşa Mahallesi'nde bulunan  Mansurpaşa ve Zincirkıran Dede Türbesi'nin arasındaki alanda patlayan kanalizasyon çevre kirliliğine yol açtı. Sokak bir anda lağım sularıyla dolup taşarken, kanalizasyon kokusu camide namaz kılan vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Rögarların patlaması nedeniyle kanalizasyonun taştığını söyleyen mahalleliler, belediyeye tepki gösterdi.

'50 YIL ÖNCEKİ ALT YAPI İLE OLUR MU?'

Mahalleli, "Bu mahallenin kanalizasyon alt yapısı yaklaşık 50 yıl önce yapılmış. O zaman onlarca ev vardı. Şimdi ise yüzlerce ev var. Artık bu alt yapı mahalleyi kaldırmıyor. Kanalizasyon sistemi yenilensin. Bu baskınlar devamlı oluyor. Daha önce de cami böyle oldu. Mahalleli olarak alt yapı konusunda defalarca başvurduk ama henüz yapılmadı" dedi.

Olayın olduğu akşam hemen belediyeyi aradıklarını söyleyen mahalleli, "3 defa aradık kimse sorunumuzu dinlemedi. sesimizi kim duşacak?” diyerek tepki gösterdi.

DİĞER MAHALLELERDE DE AYNI SORUNLAR

Cadde ve sokaklar adeta pislik içinde kalırken, bu durum sağlık açısından da risk oluşturdu. Yazın ortasında bu tabloyla karşı karşıya kaldıklarını anlatan vatandaşlar, telefonla bilgi vermelerine rağmen duyarsız kaldığını iddia ettiler.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT