1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. KOBİ'lerin değişimlere uyumu
KOBİ'lerin değişimlere uyumu

KOBİ'lerin değişimlere uyumu

DİYARBAKIR- Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, " Yeni dönemde sadece sermaye sahibi olmak büyüme açısından yeterli olmayacak" dedi.

A+A-
Başkan Sayar,  “Kobi Çalışan ve İşverenlerin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi” (KUYAP) kapsamında  Green Park Otel'inde gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, toplantının 15 ildeki işletmelerin çalışanlarına ve işverenlerine yönelik eğitim ve uyum yeteneklerinin arttırılmasının hedeflendiğini söyledi.
 
Küresel ekonominin çok hızlı değişim gösterdiğini belirteren Sayar, şöyle konuştu:
 
"Bu değişime uyum sağlayabilenler, yenilikleri takip edenler ayakta kalabilecek, aksi takdirde işletmeler zamanla yok olacak. Yeni dönemde sadece sermaye sahibi olmak büyüme açısından yeterli olmayacak. Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de lojistik merkezinin açılması ve Organize Sanayi Bölgesinde kalifiye eleman yetiştirebilmek için meslek lisesi açılması projelerini başlattık. Amacımız yenilikçi yöntemlerle, işverenlerin ve çalışanların küresel ekonomiye ayak uydurmalarını sağlamak ve kalifiye eleman yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır.”
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği AB Daire Başkanı Esra Özdemir ise amaçlarının kobilerin eğitim ihtiyaçlarını belirleyip gerekli olan alan çalışmalarını gerçekleştirmek olduğunu söyledi.
 
 
Muhabir: Özgür Ayaydın 
Yayınlayan: Necdet Doğruyol

HABERE YORUM KAT