1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. KOBİ'lere müjdeli haber
KOBİ'lere müjdeli haber

KOBİ'lere müjdeli haber

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Resmi gazete'de yayımlanan “Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı”na ilişkin yönetmeliğinde, verilecek desteklerin, makine ve teçhizat, kredi faiz ve işletme giderlerini kapsadığı belirtildi.

A+A-

Ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması amacıyla hazırlandığı belirtilen desteklerin, işletme ve yatırım büyüklüğüne göre, yatırım tutarının yüzde 10′u ile yüzde 40′ı arasında değişeceği belirtildi.

Buna göre, küçük işletmeler, yatırım proje tutarının en fazla yüzde 40′ına karşılık gelen5 milyon liraya kadar, orta büyüklükteki işletmeler, yatırım proje tutarının en fazla yüzde 30′una karşılık gelen 4 milyon liraya kadar, büyük işletmeler, yatırım proje tutarının en fazla yüzde 10′una karşılık gelen 2 milyon liraya kadar desteklenebilecek. Yatırımcılar, başarı ile tamamlanan her bir ar-ge ve yenilik projesi sonucunda ortaya çıkan teknolojik ürünün yatırımı için destek unsurlarından yalnızca bir defa yararlanabilecek ve yılda bir veya birden fazla dönemde başvuru kabul edilebilecek.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT