1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. KOBİ haftasında buluştu
KOBİ haftasında buluştu

KOBİ haftasında buluştu

Diyarbakır'da 2013 yılı Avrupa KOBİ haftası etkinlikleri kapsamındaDiyarbakır KOSGEB Hizmet Müdürlüğü tarafından ilk ve orta öğretim öğrencileri ziyaret edilerek girişimcilik ile KOBİ Haftası hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

A+A-

Avrupa Küçük İşletmeler Yasası kapsamında 2008 yılında ortaya konmuş olan Avrupa KOBİ haftası etkinlikleri Diyarbakır'da da start aldı. 25-30 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan KOBİ Haftası etkinlikleri kapsamında Diyarbakır KOSGEB Hizmet Müdürlüğü KOBİ Uzmanları Derya Altunbağ ile Hasan Solmaz tarafından  Diyarbakır'daki Yenişehir İlkokulu Öğrencileri ile Ali Emiri İlköğretim Öğrencilerine girişimcilik hakkında bilgiler verilerek Organize Sanayide yer alan Karavil Grubuna ait  işletmeler gezdirildi.

Her yıl düzenli olarak kutlanan Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri ile ilgili kısa bir açıklama yapa KOBİ Uzmanı Hasan Solmaz hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerin önemli bir kısmı katılımcı ülkelerde bulunan ticari kuruluşlar, destek kuruluşları, bölgesel ve yerel kurumlar tarafından gerçekleştirildiğini belirterek'' Avrupa Komisyonu'nun asıl çabası var olan etkinliklerin Avrupa KOBİ Haftası şemsiyesi altında yer alması yönündedir. Bu çerçevede girişimciliğe olan ilgiyi artırmak, gençleri girişimciliğe özendirmek ve KOBİ'leri destekleyecek faaliyetleri ön plana çıkarmak amaçlanmaktadır.

Bu doğrultuda KOSGEB Diyarbakır Hizmet Müdürlüğünce 2013 yılı Avrupa KOBİ Haftası'nın gerçekleşeceği 25-30 Kasım tarihlerinde  “Bölgesel Kalkınmada KOSGEB Destekleri” konulu panel,Şırnak Çalışma ve İş Kurumu İşbirliği ile Şırnak ve ilçelerinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ,Bingöl Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü İşbirliği ile Bingöl Merkezde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi,Diyarbakır Merkezde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi yapılması,Bingöl Genç Belediyesi İşbirliği ile Bingöl Genç ilçesinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi yapılacaktır''şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT