1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kobanîli öğrenciler için 1 liralık yardım kampanyası
Kobanîli öğrenciler için 1 liralık yardım kampanyası

Kobanîli öğrenciler için 1 liralık yardım kampanyası

Eğitim Destek Evi öğrencileri, Destek Evi bünyesinde eğitimlerini sürdüren Kobanîli öğrencileri için 1 lira yardım kampanyası başlattı.

A+A-
Alternatif eğitim sunmak amacıyla Bağlar Belediyesi tarafından kurulan Eğitim Destek Evi, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında oluşturduğu aile meclisleriyle bir araya geldi.
 
Sınıflara göre gruplandırılan aile meclisleriyle toplantılar düzenleyen eğitmenler, öğrenciler hakkındaki gözlemlerini ailelere aktararak, çözüm noktasında görüş alış-verişinde bulundu. Toplantılarda aileler çocuklarının evde derslere ilgisini, davranış biçimlerini ve sokaktaki sosyal yaşamı hakkında eğitmenlere bilgi verdi. 
 
Eğitmenler çocuklar hakkında genel bilgiler paylaşarak, özelikle çocukların daha çok sanatsal derslere katılımı için teşvik edilmesini istedi. 
 
Kobanîli öğrenciler için 1 lira kampanyası
 
Toplantılarda Eğitim Destek Evi'nde eğitim gören 100 Kobanîli öğrencinin de durumu gündeme geldi. Destek Evi'nde okuyan öğrencilerin Kobanîli öğrencilere maddi yardım talebi, eğitmenler tarafından ailelere aktarıldı. Eğitmenler ve aileler arasında yürütülen tartışmalar sonucunda ay da her öğrencinin 1 lira yardım etmesi kararı alındı. Kobanîli öğrencilere yönelik başlatılan 1 lira kampanyası çocuk meclisi üzerinde yürütülecek. Bu kampanya sonucunda elde edilecek gelir ile Kobanîli öğrencilerin yaşlarına göre farklı ihtiyaçları karşılanacak. 
 
Toplantılarda ayrıca Kobanîli öğrencilerin ailelerine de yardım kararı alındı. 
Eğitim Destek Evi'nde yaklaşık 700 öğrenci eğitim almaktadır. 
 
 
(Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT