1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kobani'li çocuklar direnişi sahnelediler
Kobani'li çocuklar direnişi sahnelediler

Kobani'li çocuklar direnişi sahnelediler

Kobani'li çocukların tiyatro, folklar ve müzik gösterisini yüzlerce kişi izledi. Çocuklar gösterisinde direniş ve yaşanan vahşet sahneledi.

A+A-
Kayapınar Belediyesi Amed Spor Kompleksi'nde kalan Kobani'li çocukların tiyatro, folklar ve müzik gösterisi yaşananları sahnelediler.
 
Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür Merkezi'nde tiyatro salonundaki gösteriye Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Fatma Arşimet, Kobani'li aileler ve yüzlerce kişi katıldı.Saygı duruşu ve Rojava'da yaşanan direnişin konu edindiği film gösterimiyle başlayan gecenin açılışında konuşan Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Fatma Arşimet,” Bu inanç ve özgür yaşama olan bağlılık zaferi getirecektir. Tüm Kürtlerin yüreğinde Rovava'nın ayrı bir önemi var.  Çocuklarımız yakın bir zamanda özgür vatanlarında onurlu bir şekilde geri dönecekler. Çocuklarımıza ve böyle bir geceyi düzenleyen tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz “ şeklinde konuştu.
 
Gece Kobani'li çocukların Kobani'deki direnişi konu edilen tiyatro gösterimi, müzik ve folklor gösterisiyle sone erdi. Gösterim sonrası yüzlerce kişi çocukların ortaya koyduğu performansı ayakta alkışladı.
 

HABERE YORUM KAT