1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kobanili ailelere yardım
Kobanili ailelere yardım

Kobanili ailelere yardım

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi, mağdur vatandaşların giyim ihtiyaçlarını gidermek amacıyla hizmete açtığı Günışığı Yardımlaşma ve Dayanışma Mağazası, Kobanili 33 aileye gıda ve giyim yardımı yaptı.

A+A-

Bağlar Belediyesi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Günışığı Yardımlaşma ve Dayanışma Mağazası, savaştan ötürü Diyarbakır'a gelmek zorunda kalan Kobanili 245 kişiden oluşan 33 aileye giyim ve gıda yardımı yaptı.

Her yıl ihtiyaç sahibi birçok aileye yardım eden mağaza bu sene çalışmalarını Kobanili ailelere de yardım ederek sürdürüyor. Bu çalışmalarını planlı bir şekilde sürdürdüklerini ifade eden mağaza yöneticisi Yıldan Altun, yardımlarının kış boyunca süreceğini söyledi.

En son Diyarbakır'ın Çınar ilçesinin bir köyüne gelen 150'ye yakın Kobaniliye yardım ettiklerini belirten Altun, “Bizde genellikle mevcut olan ayakkabı, elbise, mont gibi giysileri veriyoruz. Çocuk mamasından çocuk bezine kadar battaniye, minder, döşek gibi birinci derece ihtiyaçları var. Yardımlarımız ne yazık ki yetmiyor. Yine de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle yardımsever halkımızdan destek bekliyoruz. Bir kez daha belirtiyoruz Kobani'den gelen ailelerin bu kış sezonunda çok acil yardıma ihtiyaçları var. Birçoğunun henüz evinde sobası bile yok” dedi.


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT