1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kobani'deki ölen YPG'linin cenazesi defnedildi
Kobani'deki ölen YPG'linin cenazesi defnedildi

Kobani'deki ölen YPG'linin cenazesi defnedildi

ŞIRNAK - Suriye'nin Kobani bölgesinde Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çeteleri ile girdiği çatışmada ölen Yerivan Botan kod adlı YPG'li Özlem Türüğ'ün cenazesi Şırnak'ın Cizre ilçesinde olaysız bir şekilde defnedildi.

A+A-
Kobani'de YPG güçleri ile IŞİD çeteleri arasında yaşanan yoğun çatışmalarda hayatını kaybeden Özlem Türüğ'ün cenazesi bugün memleketi Şırnak'ın Cizre ilçesine getirildi.
 
YPG'li Özlem Türüğ'ün cenaze töreni için ilçede fırın ve eczaneler dışında kepenkler açılmadı. YPG'li Özlem Türüğ'ün cenazesini taşıyan araç konvoyu İdil Caddesi üzerinden ilçeye giriş yaptı. Cenaze Cizre'de tank taburu mevkiinde slogan, alkış ve zılgıtlarla karşılandı. Türüğ'ün cenazesi İdil Caddesi üzerinde bulunan Şeyh Sıraç Camii'ne getirildi.
 
Cenazeye HDP Cizre İlçe Eş Başkanı Ali Akdeniz, Cizre Belediyesi Eş Başkanları Leyla İmret ve Kadir Kunur, HDP Cizre ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, MEYA-DER yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Daha sonra cenaze, İdil Caddesi ve Nusaybin Caddesi üzerinden Cizre Asri Mezarlığı'na götürülerek defnedildi. 
 
 
(AY-AKK-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT