1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kobani yürüyüşü sonrasında olaylar çıktı
Kobani yürüyüşü sonrasında olaylar çıktı

Kobani yürüyüşü sonrasında olaylar çıktı

MARDİN- Mardin'in Nusaybin ilçesinde, Kobani'ye destek amacıyla yapılan yürüyüş sonrası olaylar çıktı.

A+A-

Aralarından Nusaybin Belediyesi Eşbaşkanı Cengiz Kök, DBP İlçe Eşbaşkanları Zinet Alğan ve Şehabettin Güler'in de olduğu grup DBP ilçe binası önünde toplanırken, diğer bir gurup ise Şirin Bulvarı'nda bir araya gelerek Mitanni Kültür Merkezi'ne kadar yürüdü.

Mitanni Kültür Merkezi'nde bir araya gelen gruplar uluslararası İpek Yolu'nu trafiğe kapatmak istedi. Grubun İpek Yolu'na çıkmasına izin vermeyen polis ekipleri, Çağ Çağ Caddesi'ndeki gruba biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etti. Grup arasında bulunan YDG-H üyeleri polise taş, havai fişek ve molotofkokteylleriyle saldırdı.

POLİS HAVAYA UYARI ATEŞ AÇTI

Tunç Caddesi'nden İpek Yoluna çıkan bir grup YDG-H mensubu ise araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Bölgeye gelen çevik kuvvet polisi, İpek Yolu'nu kapatan gruba biber gazıyla müdahale etti. Grupların dağılması için zaman zaman havaya uyarı ateşi de açan polisin müdahalesiyle İpek Yolu tekrar trafiğe açıldı.

Bu arada, yürüyüş öncesi Nusaybin polisi iş makineleriyle ilçe merkezindeki çöp konteynerlerini topladı. İlçede gerginlik sürüyor.


(AA-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT