1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kobanêli çocuklar bayramlıklarla sevindirilecek
Kobanêli çocuklar bayramlıklarla sevindirilecek

Kobanêli çocuklar bayramlıklarla sevindirilecek

Daha önce Kobanê sınırına giderek Kobanêli çocuklara bayram hediyesi götüren Yaşam Aktivistleri, başlattıkları "Bir çocuk, bin kahkaha" isimli kampanya ile Kobanêli çocukları toplayacakları bayramlıklarla bir kez daha sevindirmeye hazırlanıyor.

A+A-

Şengal ve Kobanêli çocuklarla dayanışmak için daha önce "Savaşın çocukları" adı altında kampanya başlatıp, topladıkları elbiseler, oyuncaklar, çocuk bezleri ve mamaları, geçtiğimiz Kurban bayramında Urfa'nın Suruç ilçesine giderek çocuklarla paylaşan Yaşam Aktivistleri adlı grup üyeleri bu kez de "Bir çocuk, bin kahkaha" kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında, Kobanêli 1000 çocuk için yardım toplamayı hedefleyen grup üyeleri, toplayacakları bu yardımları da Kobanê'ye gönderip, onlarla bayramlaşmayı planlıyor.

 

Toplanacak hediyeler, bayramdan bir gün önce Kobanê'ye gönderilecek. Gönderilecek hediyelerin, aynı gün oradaki Koordinasyon Merkezi üzerinden dağıtımı yapılarak çocukların bayrama bayramlıkları ile girmesi sağlanacak.
1 Haziran'da başlayan ve şuana kadar yüz çocuk için bayramlıkların toplandığı kampanya, 16 Temmuz'a kadar devam edecek.


Yaşam Aktivistleri Ramazan bayramın ikinci günü olan 18 Temmuz günü, 15 kişilik bir heyetle gidilecek Kobanê'ye giderek çocuklarla bayramlaşacak.
 
'Verdiğimiz sözü yerine getirmek için Kobanê'ye gidiyoruz'
Yaşam Aktivistleri Grubu Sözcüsü Hatice Çiftçi, geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda bayramı acı bir biçimde birlikte kutladıkları Kobanêli çocuklara bir dahaki bayramı, Kobanê'de kutlama sözü verdiklerini söyledi.


Verdikleri bu sözü gerçekleştirmek, o güzel çocukları tekrar görüp, yüzlerindeki gülümsemeye şahit olabilmek için şimdi bu yeni kampanyayı başlattıklarını belirten Çiftçi, kampanyayı sosyal medya ve çevrelerindeki duyarlı insanlar ile kimi vakıf ve derneklerden desteklerle yürüttüklerini ifade etti.


"Çocuklar için bayramlar güzel ve anlamlı günlerdir. Her çocuk bayramda baştan aşağı yeni kıyafet giymek ister" diyen Çiftçi, kampanya çerçevesinde hedefledikleri 1000 çocuk için atletten çoraba, kıyafetlerden ayakkabıya ve savaşı anımsatmayan oyuncaklara kadar hediyeler toplayıp, paketlediklerini söyledi.


Çiftçi, yürüttükleri çalışma ile şu ana kadar 100'ün üzerinde çocuk için kıyafet topladıklarını paylaştı.


Önlerindeki bir ay içinde bin çocuğa yetecek kadar kıyafet ve oyuncak toplamayı umut ettiklerini dile getiren Çiftçi, Kobanêli çocukları bayramlıklarla sevindirmek isteyenleri desteğe davet etti.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler