1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kobane'deki saldırılara kınama
Kobane'deki saldırılara kınama

Kobane'deki saldırılara kınama

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, Kobane'deki saldırıları kınadı.

A+A-
Yenişehir ilçesi Ofis AZC Plaza önünde yapılan basın açıklamasına Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, DBP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, DBP meclis çalışanları ve partililer katıldı.
 
Gültan Kışanak, Kobane'de tüm insanlık değerlerine yönelik vahşi bir saldırı olduğunu belirterek, Kobane halkının hem kentlerini hem kendilerini hem de tüm insanlık değerlerini savunarak kahramanca bir direniş içerisinde bulunduklarını söyledi. Kışanak, “Biz Kobane'deki bu direnişi selamlıyoruz, bu direnişle tüm halkımızın buluşması gerektiğine inanıyoruz” dedi.
 
Kışanak, 21 Eylül Pazar günü saat 13.00'te DBP İl Binası önünde toplanıp bir yürüyüş gerçekleştireceklerini dile getirdi.
 
Eş Başkan Fırat Anlı ise, “Biz Amed halkı olarak barıştan yana, kardeşlikten yana olan halklar olarak, her zaman Kobane ile dayanışma içinde olduğumuzu belirtmek istiyoruz ve buradan çağrıda bulunuyoruz. 21 Eylül Pazar günü Amed halkı olarak yediden yetmişe, çocuktan yaşlıya, genelde Rojava özelde Kobane ile birlikte olacağız” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmanın ardından Kışanak ve Anlı beraberindekilerle bildiri dağıttı.
 
(ÖZ-Y)
 

HABERE YORUM KAT