1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. KNK'li Hazım'dan Eş Başkan ziyareti
KNK'li Hazım'dan Eş Başkan ziyareti

KNK'li Hazım'dan Eş Başkan ziyareti

Kürdistan Ulusal Kongresi üyesi Rojan Hazım beraberinde DTK'lı Mahsar Zümrüt ile birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı'yı ziyaret etti.

A+A-

KNK üyesi Rojan Hazım 36 yıl sonra burada siyasete dönüş ve ülkenin siyasi atmosferini yerinde görmek için geldiğini belirterek, Eş Başkanı Anlı ve Gültan Kışanak'a çalışmalarından dolayı başarılar diledi.

Belediyeyi demokrasinin önemli bir kazanımı olarak gördüklerini belirten Hazım, “Dolayısıyla biz belediyenin çalışmalarına çok değer veriyoruz. Amed Belediyesi'nin bizim açımızdan önemli bir misyonu var” dedi. Amed Belediyesi'nin tüm Kürtlerin belediyesi olduğunu ifade eden Hazım çalışmalarda başarılar diledi.

Eş Başkan Fırat Anlı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “KNK çalışmaları yıllarca halkımızın kimliği, geleceği, özgürlüğü için çok önemli ve anlamlıydı. Artık KNK'nin yükü hafifliyor. Çünkü halkımızın davası artık kendi topraklarında gelişiyor, bu hem halkımız hem Ortadoğu için önemli bir gelişmedir” diye konuştu.

Herkesin yavaş yavaş kendi toprağında siyaset yapma imkanına kavuşmayı umduğunu belirten Anlı “Bildiğiniz gibi Şengal ve Mahmur halkımız çok zor şartlarda yaşam savaşı veriyorlar. Amed halkınızın bugünkü en sıcak gündemi Şengal'daki Kürt Êzdilerdir. Bugün bine yakın kişi Amed'e varıyor” diye konuştu.

Rojan Hazım, “Biz Şengal halkı için yaptığınız çalışmaları yakından izliyoruz. Biz bu samimiyetinize çok değer verdiğimizi belirtmek istiyorum. Bizce tüm Kürt ulusal kurumların bu konuda seferberlik ruhuyla tüm imkanlarını seferber etmeleri lazım” diye konuştu.

Rojan Hazım, Van ve Hakkari belediyeleri ziyaretinde de tüm belediyelerin bu konuda canla başla çalıştıklarını gördüklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT