1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. KKA Diyarbakır’da toplandı
KKA Diyarbakır’da toplandı

KKA Diyarbakır’da toplandı

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla Diyarbakır’da yapıldı.

A+A-

BÖLGE PLANI İZLEME KOMİSYONLARI ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYOR!
 
Toplantı sonrası yapılan açıklamada, Kalkınma Kurulunun daha etkin hale getirilmesi için TRC2 2014-2023 Bölge Planı amaç, hedef ve stratejilerinin hayata geçirilmesi ve gelişiminin izlenmesi amacıyla Kalkınma Kurulu üyelerinden ve ilgili kurum kuruluşlardan müteşekkil Bölge Planı Koordinasyon ve İzleme Komisyonları Diyarbakır ve Şanlıurfa’da ayrı ayrı olmak üzere Sanayi, Lojistik ve Enerji Komisyonu, Tarım ve Kırsal Kalkınma Komisyonu, Kültür, Turizm ve İmaj/Tanıtım Komisyonu, Beşeri Sermaye, Eğitim ve İstihdam Komisyonu, Dezavantajlı Gruplar, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, Kentleşme ve Yaşam Kalitesi Komisyonu, Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre Komisyonu olarak kurulduğu belirtildi.
 
TOPLANTILARA 265 KURUM VE KURULUŞ KATILDI
 
İlgili komisyonlarının ilk toplantılarının Diyarbakır’da ve Şanlıurfa’da düzenlendiği ifade edilen açıklamada, “Toplantılara yaklaşık 265 kurum, kuruluş ve STK temsilcisi katılım sağlamıştır. Bütün komisyon toplantıları Ajans uzmanları sekretaryasında gerçekleşmiş, yine ilgili uzmanların desteğiyle komisyonlara ilerleme raporları katılımcı bir süreçle hazırlatılmıştır. Komisyonların ilerleme raporları her bir komisyonun başkanı tarafından 25.05.2016 tarihinde gerçekleşen Kalkınma Kurulu Toplantısında sunulmuştur. Toplantıda, 2014-2023 Bölge Planında yer alan gelişme eksenleri altında yer alan hedefler, stratejiler ve yatırım kararlarının gerçekleşmesi konusunda koordinasyona destek vermek ve ilerlemelere ilişkin izleme görevi görmek amacıyla Kalkınma Kurulunun 2015 yılı I. olağan toplantısında kurulan “Bölge Planı Koordinasyon ve İzleme Komisyonları” tarafından hazırlanan 2. ilerleme raporları kurula sunulmuştur”
 
DOĞRUDAN FAALİYET DESTEKLERİ MAYIS DÖNEMİ BAŞVURULARI SONUÇLANDI
 
Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından 01 Nisan 2016 tarihinde ilan edilen Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı (DFD) kapsamında 01-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ajansa yapılan ve değerlendirmesi tamamlanan faaliyet başvuruları Yönetim Kurulu’nun onayına sunulduğuna değinilen açıklamada, “DFD Mayıs dönemi sonuçlarına www.karacadag.org.tr adresinden erişilebilir. 2017 yılı Bütçe hazırlık çalışmaları, Şanlıurfa Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili yapılan çalışmalar görüşüldü” denildi.

(Kadir Kaya)

HABERE YORUM KAT