1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. KJA'dan duyarlılık çağrısı
KJA'dan duyarlılık çağrısı

KJA'dan duyarlılık çağrısı

Diyarbakır Eğil'de Kongreya Jinên Azad (KJA) bileşenleri, seçimler yaklaşırken bölgenin kimi yerlerinde gerçekleşen provokasyon ve saldırılara ilişkin olarak yaptıkları açıklamada, seçimlerin hoşgörü temelinde gerçekleşmesini istedi.

A+A-
KJA Eğil bileşenleri, seçim güvenliği ve son dönemde yaşanan provokasyonlara ilişkin olarak DBP ilçe binası önünde basın açıklaması yaptı. Eylemde konuşan DBP İlçe Eşbaşkanı Hatice Bekil, savaştan en büyük acıları kadınların yaşadığını belirterek buna rağmen en büyük fedakarlıkla barışın sağlanmasında çalışma yürüttüklerini ifade etti.
 
 
Seçim sürecinde yaratılmak istenen karanlık oyunların farkında olduklarını dile getiren Bekil, "Asla şiddete başvurmadan demokratik siyaset çizgisi dışına çıkmadan karşılıklı anlayış ve hoşgörü içinde yürütülmesi temel hedefimizdir. İdil'de yaşanan olaydan çok derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. Ancak acıları yeni acıların vesilesi asla olmamasıdır, ne yazık ki Silvan ilçemizde bazı güçlerin kadınlarımızı hedef seçmeleri ve saldırı gerçekleştirmeleri bizim için çok manidardır Bir yanda karanlık oyunların zeminini oluştururken diğer yandan hala erkek egemen zihniyetin kadına dönük dışa vurumudur" şeklinde konuştu.
 
Bekil, KJA olarak çirkin saldırıları öz savunmayla bertaraf etmeye hazır olduklarını belirterek, "Anaların acılarına acı katmadan seçimleri barış kardeşlik ve demokratik siyaset temelinde hoşgörü içinde geçmesini temenni eder yaşanan acılar acımızdır diyor tüm acıları paylaşıyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT