1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kızılay'ın ramazan yardımları devam ediyor
Kızılay'ın ramazan yardımları devam ediyor

Kızılay'ın ramazan yardımları devam ediyor

DİYARBAKIR- Türk Kızılay'ı Diyarbakır Şube Başkanlığı tarafından her yıl Ramazan ayında yapılan sıcak aş dağıtımı devam ediyor.

A+A-

Her sene Ramazanda sıcak aş dağıtan Kızılay bu yıl da yardımlarına devam ediyor. Ramazan ayının başından bu yana her gün 6 bin kişiye iftar için sıcak aş dağıtan Kızılay, toplamda bin aileye yardım sağlıyor. Hcer gün 2 çeşit yemek ve aileye yetecek kadar ekmek yardımında bulunduklarını söyleyen Kızılay Diyarbakır Şube Başkanı Hikmet Hamzaoğulları, sadece aş yardımının değil, yardımseverlerin zekat ve adak bağışlarının da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını kaydetti. Hamzaoğulları, hijyenik ortamlarda, besin değeri yüksek gıda malzemelerinden hazırlanan sıcak yemeklerden sadece ihtiyaç sahipleri yararlandığını aktardı. Hamzaoğulları, “Her gün hijyenik bir ortamda 10 kişilik uzman ekibimizle 6 bin kişilik yemek pişirmekteyiz.

Pişireceğimiz yemeklerin listesini önceden hazırlıyoruz. Hazırladığımız yemekleri yoksul ailelerin hizmetine sunuyoruz. Biz tespit ettiğimiz ve daha önceden bize başvuran yoksul aileler için iftar yemeği hazırlıyoruz. O ailelerde gelip buradan alarak çocuklarıyla beraber aynı sofrada oturup iftarlarını açıyorlar. Kızılay olarak bize başvuranları geri çevirmemeye çalışıyoruz. Mümkün olduğu sürece kartı olmayan ailelere bile yemek veriyoruz" şeklinde konuştu.

Yapacakları yardımlara katkı sunmak isteyen herkesin yardımını beklediklerini söyleyen Hamzaoğulları, yardımlarını esirgemeyenlere de teşekkür ettiğini dile getirdi.
 

HABERE YORUM KAT