1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kızılay Kulp şubesi üyeleri bir araya geldi
Kızılay Kulp şubesi üyeleri bir araya geldi

Kızılay Kulp şubesi üyeleri bir araya geldi

DİYARBAKIR- Türk Kızılayı Diyarbakır'ın Kulp İlçe Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, yemekte bir araya gelerek faaliyet raporunu değerlendirdi.

A+A-
Kızılay Kulp Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, şimdiye kadar yapmış oldukları faaliyet raporlarını açıkladı. Toplantıdan, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala fakir ve yardıma muhtaç ailelere ihtiyaç duyulan yardımların yapılması için çalışmaların başlatılması kararı alındı.
 
Toplantının ardından konuşan Kızılay Kulp Şube Başkanı Tahsin Zengin, "Kurban Bayramı yaklaşmakta, biz de bu doğrultuda ilçemizde yardıma muhtaç ve fakir aileler için yardım toplamak amacıyla neler yapacağımızı istişare etmek için bir araya geldik. Kulp ilçesinde bulunan kurum ve kuruluşlarla irtibat halinde olacağız. Tespit ettiğimiz fakir ve yardıma muhtaç aileler için yardım toplayacağız" dedi.
 
Yönetim Kurulu üyelerinden Samet Eren ise, "Biz her haftada bir toplantı yapıyoruz. Bu seferki toplantımızın asıl sebebi aldığımız bazı kararlarımızdır, o kararları onaylamak ve halkımızla paylaşmaktır. Bunlardan bir tanesi Kurban Bayramı'nda kurbanların Kızılay'a bağışlamalarıdır. İkincisi bizim öncelik tanıdığımız Kızılay'a üye kayıtlarının hızlandırılması ve üye sayılarımızın artmasıdır. Yine aldığımız kararlarımızdan bir tanesi de ilçemizde fakir ve yardıma muhtaç aileleri tespit edip onlara ne gibi yardımlar yapılacağıdır" diye konuştu. 
 
(MT-YRT-SO-Y)

HABERE YORUM KAT